Ціни на хліб в Україні будуть підвищуватися щомісяця: названа причина

Автор: Марченко Любов

Незважаючи на великий урожай зерна, зібраний цього року аграріями України, ціни на хліб в нашій країні будуть підвищуватися. Причому вони зростатимуть щомісяця. З кожним місяцем вартість хліба буде приростати на 1-1,5%.

Ціни на хліб в Україні будуть підвищуватися щомісяця: названа причина - today.ua

Такий невтішний прогноз щодо цін на найпопулярніший український продукт дав економіст Олег Пендзин. Він також назвав причину, через яку цю тенденцію не можна зупинити.

"Хліб буде дорожчати на 1-1,5% щомісяця незалежно від ціни на зерно, адже в його собівартість закладені й інші інгредієнти та енергоносії", - заявив експерт у коментарі одному з вітчизняних ЗМІ.

Він зауважив, що підвищення цін на харчові продукти - це загальносвітова тенденція. Вартість продовольства зростає на світовому ринку високими темпами. І Україна тут не виняток, а, радше, суб'єкт, який підпорядковується загальним тенденціям і правилами. Ціни на хліб в Україні будуть підвищуватися щомісяця: названа причина Причому, як стверджує Олег Пендзин, в світі продукти дорожчають ще швидше, ніж в Україні. Тому в Україні варто чекати прискорення цього процесу.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

"За рік продовольчий кошик в світі подорожчала на 27,8%, а в українців на 16%. Тому українцям варто очікувати подальшого подорожчання продуктів, - заявив експерт і тут же уточнив: - Наскільки подорожчають ті чи інші продукти до кінця року, буде залежати від збору врожаю".

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Втім, як показали тенденції в ціноутворенні, в Україні закони економіки вже не працюють, і від збору врожаю ціни не залежать. Вони живуть самостійним "життям". Так, високий валовий збір зерна не призвів до зниження або хоча би стабілізації цін на хліб і хлібобулочні вироби.

При цьому, зібравши рекордно низький урожай винограду, українські аграрії не можуть продати його на ринку навіть за мінімальною ціною. Ціни на цю ягоду також у цьому році рекордно низькі.

Головне