Ціни на гречку вже незабаром різко розвернуться: на яку вартість чекати українцям

В Україні, вже у найближчі місяць-два, ціни на гречку мають круто розвернутися. Досі вони стрімко росли вгору. Однак тепер експерти передбачають не менш стрімке їхнє зниження.

Ціни на гречку вже незабаром  різко розвернуться: на яку вартість чекати українцям - today.ua

Про те, що відбуватиметься із цінами на гречку, розповіла аналітик Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Світлана Литвин.

Нині ціни на гречку, звісно, можуть вибити з рівноваги навіть зовсім невразливу людину. Вартість кілограма стартує від 93 гривень та закінчується далеко за сотню. Про те, скільки коштує сьогодні кілограм гречки, можна судити за цінами, виставленими на сайті одного з найпопулярніших супермаркетів. Ціни на гречку вже незабаром  різко розвернуться: на яку вартість чекати українцям Там пропонують шість видів гречаної крупи різних марок та різної розфасовки. Найнижча ціна за кілограм – 93,99 грн. Є, щоправда, пропозиції і набагато дешевші. Наприклад, пакет гречки лише за 59,99 грн. Зате й вага цього пакета лише 450 грамів. Є ця крупа і в 400-грамовому фасуванні. Але мабуть та гречка ще вище себе цінує: за 400 грамів виставлена ціна в 69,99 грн.

Втім, вже у серпні-вересні ціни на гречку можуть круто розвернутися та обрушитися вниз, каже Литвин. Справа в тому, що така вартість популярної крупи в Україні склалася через її дефіцит на ринку. Власного торішнього врожаю виявилося замало. А про імпорт, який раніше йшов із Росії, цього року й мови не може бути.

Проте вже в серпні на ринок може піти зерно нового врожаю, і це зіб'є дефіцит на гречану крупу. А отже, і ціни почнуть падати.

"Найпомітніше зниження має стосуватися гречки, оскільки цього року виник певний дефіцит на даний продукт через ажіотажний попит на фоні війни. І якраз урожай нового року може виправити ситуацію з високою ціною гречки", - припустила Світлана Литвин.

Нагадаємо, такої думки дотримується і заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук. Він переконаний, що з новим урожаєм ціни на гречку знизяться в 1,7, а то й у два рази.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua