Ціни на гречку зростатимуть: чим замінити популярну крупу в раціоні

Ціни на гречку в деяких магазинах уже хвацько подолали позначку 100 гривень. З такою вартістю гречка із цілком демократичної крупи для простого народу перекочувала до розряду делікатесів для багатих. Тим часом, її цілком можна замінити іншими крупами, які принесуть організму не менше користі, і не змусять вигребти з гаманця останнє.

Ціни на гречку зростатимуть: чим замінити популярну крупу в раціоні - today.ua

Щоправда, зараз на ринку намітилася стабілізація цін на цю крупу. Проте сподіватися, що ціни не зростуть знову, не варто. Адже цього року гречкою засіяно приблизно половину тієї площі, яка потрібна Україні для задоволення внутрішніх потреб. Тому восени після можливого нетривалого зниження, ціни на гречку знову почнуть зростати.

Дієтолог Оксана Скиталінська розповіла, чи можна замінити гречку на інші продукти, і чим ця заміна буде корисною для організму. Ціни на гречку зростатимуть: чим замінити популярну крупу в раціоні Гречана крупа – мабуть, посідає в українців перше місце за популярністю. І в цьому немає нічого дивного. Адже вона багата багатьма мікроелементами, які є "будівельним матеріалом" для людського організму. До того ж, гречка дуже корисна для дієтичного і дитячого харчування. Однак, схожий набір корисних речовин можна знайти і в інших крупах, які не так популярні, і не так сильно б'ють по кишені.

Вівсянка

За словами дієтолога, саме ця крупа може найповніше замінити гречану. Вона також відмінно підійде і прихильникам дієтичного харчування, і тим, хто хоче відновити організм після харчових надмірностей. Вівсяна каша добре впливає на накопичення м'язової маси, а також регулює роботу печінки.

До того ж, вона містить великий спектр вітамінів групи В, що робить її незамінною для організму, що росте, а також сприяє зміцненню нервової системи.

Пшоно

Пшоняна каша сприяє нормалізації артеріального тиску, а також зміцнює кровоносні судини та знижує ризик розвитку інсульту. Крім того, її нерідко називають молодильною кашею, через те, що вона підвищує тонус шкіри та сприяє розгладжуванню зморшок.

Ну, а кому вже зовсім без гречки ніяк, то можна поєднувати вживання цієї крупи з іншими крупами. Так ви і побалуєте себе "делікатесом", і не віддасте за кашу останні гроші.

Нагадаємо, експерти прогнозують, що у вересні, коли розпочнеться збирання нового врожаю, ціни на гречку знизяться. Проте, розраховувати на стійке зниження не варто. Через те, що крупа буде дефіцитною, її вартість знову зросте.

ДЖЕРЕЛОmeta.ua