В Україні найближчим часом зростуть ціни на авіаквитки. Це пов'язано з подорожчанням вартості страховки авіарейсів. Проте великого приросту цін на авіаперевезення чекати не варто, адже перевізники бояться втратити пасажирів.
Про це розповів під час брифінгу CEO "Міжнародних авіаліній України" (МАУ) Євген Дихне. Великого підвищення цін на авіаквитки не буде через те, що все-таки вартість перевезень багато в чому формується ринком, і, якщо авіаперевізники вирішать різко збільшити вартість квитків, то ринок відразу відреагує на це зниженням пасажиропотоку, каже Євген Дихне.
"Вартість перельотів завжди визначається ринком – кількістю пасажирів, попитом та пропозицією. Тому значного зміщення у бік подорожчання квитків не буде", – наголосив СЕО.
Як відомо, деякі іноземні авіакомпанії, які працюють в Україні, призупинили польоти у повітряному просторі нашої країни. Про тимчасове припинення польотів оголосили, зокрема, німецький авіаперевізник Lufthansa та його дочірня компанія – швейцарська SWISS. Ще раніше заявив про скасування рейсів із Парижа до Києва іспанський лоукостер Vueling. Не ризикує заходити у повітряний простір України і нідерландська KLM. Проте, як розповів на тому ж брифінгу міністр інфраструктури Олександр Кубраков, святе місце порожнім не буває. Вакуум, який утворився на українському ринку авіаперевезень, заповнюють вітчизняні авіакомпанії. Так, ризик польотів став вищим, і вартість страховки зросла. Проте за рахунок збільшення кількості рейсів українські перевізники навіть можуть опинитися у виграші.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Окрім самих українців, не покинули небо України також багато закордонних авіакомпаній. Зокрема, не скасували авіарейси з Борисполя та в Бориспіль такі компанії:
- латвійська Air Baltic;
- ірландська Ryanair;
- польська LOT;
- еміратська Flydubai;
- португальська TAP Portugal;
- турецька Turkish Airlines;
- казахська Air Astana;
- українські МАУ;
- Windrose Airlines.
А в Жуляни продовжують літати:
- LOT;
- угорська Wizz Air;
- українські Air Ocean Airlines;
- Bees Airline.
Нагадаємо, багато компаній, які користуються повітряними суднами на умовах лізингу, змушені були відмовитися від польотів в Україну через те, що страхові компанії відмовили у страховці їхніх літаків.