Ціни на антибіотики зростають швидше, ніж на продукти: названо причини подорожчання життєво важливих ліків

В Україні стрімко зростають ціни на антибіотики. Лише за липень вони зросли на величину від 15 до 60%. Це набагато швидше та вище, ніж зростають ціни на продукти. Експерти пов'язують таке нестримне зростання вартості цих медичних препаратів із трьома причинами.

Ціни на антибіотики зростають швидше, ніж на продукти: названо причини подорожчання життєво важливих ліків - today.ua

Ці причини назвала голова підкомітету Комітету Верховної Ради із захисту прав людини Ірина Суслова.

На думку депутатки, ціни на антибіотики зростають під впливом підвищеного попиту на ці препарати, а також дефіциту на них. Само собою, що одне інше підігріває. Чим вищий попит, тим більший дефіцит цих товарів. І навпаки: що більше вони дефіцитні, то більше користуються попитом.

Попит на антибіотики підігрів закон, який набуде чинності вже з 1 серпня. Закон забороняє продаж антибіотиків без рецептів. Така вимога запроваджується у зв'язку з реформою системи медичного обслуговування в Україні, яка передбачає продаж таких препаратів лише за електронними рецептами.

Ціни на антибіотики зростають швидше, ніж на продукти: названо причини подорожчання життєво важливих ліків Дізнавшись, що з серпня вже не можна буде придбати антибіотики без рецепта, українці кинулися до аптек "затарюватися" всім, що доступно. Це викликало ще більший дефіцит того, що й так зараз нерегулярно надходить на ринок фармацевтичних препаратів.

Окрім підвищеного попиту ціни на антибіотики формуються також під впливом курсу долара. Так, якщо у травні-червні можна було купити імпортні медпрепарати за курсом 29,25 грн, то вже з 21 липня доводиться платити за них за курсом 36,6.

Нагадаємо, обмеження на продаж антибіотиків пов'язане з тим, що дуже багато людей почали вдаватися до самолікування, призначаючи собі антибіотики без рецепта лікаря. При цьому у них формується антибіотикорезистентність, внаслідок якої ліки виявляються безсилими перед інфекцією.

ДЖЕРЕЛОmeta.ua