Ціну на хліб знижувати не будуть: виробники відповіли відмовою на пропозицію влади

Незважаючи на пропозицію влади переглянути вартість хліба, виробники не знижуватимуть ціну на хліб. Про це йдеться у повідомленні, опублікованому асоціацією "Борошномели України".

Ціну на хліб знижувати не будуть: виробники відповіли відмовою на пропозицію влади - today.ua

Кілька днів тому Мінекономіки звернулося до учасників ринку продовольства з пропозицією добровільно знизити ціни на деякі продукти, в тому числі і хліб. Чиновники з Мінекономіки звернулися з такою пропозицією до деяких асоціацій: "Укроліяпрому", "Борошномелів України", "Всеукраїнської асоціації пекарів", "Укрхлібпрому" та Асоціації рітейлерів.

Однак мірошники, зокрема, говорять, що ціна на хліб не залежить від їхніх настроїв і бажань, а також від бажань влади. Є об'єктивні причини підвищення вартості хліба. Це - зростання цін на його компоненти плюс підвищення вартості енерговитрат на його виготовлення.

Головний, визначальний, чинник зростання цін на хліб - це високі ціни на зерно, що склалися на ринку.

"Додати до цього зниження попиту, скорочення обсягів виробництва борошна і почався імпорт борошна, різке падіння експорту", - йдеться у відповіді борошномелів.

Ціну на хліб знижувати не будуть: виробники відповіли відмовою на пропозицію влади Крім того, подорожчало не тільки борошно. Виросла також вартість на всі інгредієнти, з яких складається хліб. Зокрема, практично вдвічі зросли в ціні цукор, соняшникова олія та яйця. Всі ці інгредієнти входять до складу хлібобулочних виробів, і, відповідно, також формують ціну на хліб.

На сьогодні все борошномельні підприємства нашої країни і так працюють собі на збиток, з негативною рентабельністю, говорить директор асоціації Родіон Рибчинський.

При цьому мірошники відзначають, що деякі торговельні мережі пішли назустріч побажанням влади і погодилися знизити ціни на хліб. Однак рітейлери, у свою чергу, почали вимагати від хлібокомбінатів також знизити ціну на їхню продукцію, чого виробники зробити ніяк не можуть.

"Подібні дії ми розцінюємо як тиск на виробників з метою за наш рахунок знизити ціну на полицях торгових мереж", - йдеться у повідомленні.

Тому асоціації мірошників і пекарів вважають, що уряду потрібно вести діалог щодо зниження ціни на хліб із представниками торговельних мереж, а не з виробниками.

Нагадаємо, глава Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко переконаний, що ціни на продукти в найближчі місяці знижуватися не будуть, а будуть лише зростати. Це загальносвітовий тренд. Знизитися вони можуть лише до початку осені, та й то, якщо будуть хороші види не врожай.

ДЖЕРЕЛОkurs.com.ua
В Україні підняли пенсії суддям та військовим: у Пенсійному фонді назвали розмір надбавки
Найбільші пенсії в Україні отримують судді і військові, це ні для кого не секрет. Для порівняння, за 2021 рік судді-пенсіонери в середньому отримали 9...
Кейт Міддлтон і принц Вільям вперше вийшли у світ після смерті дідуся
Кейт Міддлтон і принц Вільям вшанували пам'ять покійного герцога Единбурзького своїм виходом у світ. Дружина спадкоємця престолу одягла дуже доречне в...
Українців попередили про нову схему обману на OLX: телефонують з в'язниці і відправляють липові чеки
На популярній в Україні платформі онлайн-продажів OLX стала поширюватись нова шахрайська схема. Продавців розводять на липові чеки з iBox, які насправ...
Податок на біткоїн: українці мають віддати державі майже п'яту частину від продажу криптовалюти
Попри те, що в Україні досі офіційно не визначено статус біткоїна та інших цифрових валют, при продажу криптовалюти фізичні особи мають сплачувати под...
Джамала в купальнику з декольте до пупка показала спекотні фото з Єгипту
Джамала похвалилася своєю стрункою фігурою в дуже екстравагантному купальнику. Артистка, яка позбулася 10 кілограмів, набраних за дві вагітності, відч...