Незважаючи на пропозицію влади переглянути вартість хліба, виробники не знижуватимуть ціну на хліб. Про це йдеться у повідомленні, опублікованому асоціацією "Борошномели України".
Кілька днів тому Мінекономіки звернулося до учасників ринку продовольства з пропозицією добровільно знизити ціни на деякі продукти, в тому числі і хліб. Чиновники з Мінекономіки звернулися з такою пропозицією до деяких асоціацій: "Укроліяпрому", "Борошномелів України", "Всеукраїнської асоціації пекарів", "Укрхлібпрому" та Асоціації рітейлерів.
Однак мірошники, зокрема, говорять, що ціна на хліб не залежить від їхніх настроїв і бажань, а також від бажань влади. Є об'єктивні причини підвищення вартості хліба. Це - зростання цін на його компоненти плюс підвищення вартості енерговитрат на його виготовлення.
Головний, визначальний, чинник зростання цін на хліб - це високі ціни на зерно, що склалися на ринку.
Популярні зараз
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
"Додати до цього зниження попиту, скорочення обсягів виробництва борошна і почався імпорт борошна, різке падіння експорту", - йдеться у відповіді борошномелів.
Крім того, подорожчало не тільки борошно. Виросла також вартість на всі інгредієнти, з яких складається хліб. Зокрема, практично вдвічі зросли в ціні цукор, соняшникова олія та яйця. Всі ці інгредієнти входять до складу хлібобулочних виробів, і, відповідно, також формують ціну на хліб.
На сьогодні все борошномельні підприємства нашої країни і так працюють собі на збиток, з негативною рентабельністю, говорить директор асоціації Родіон Рибчинський.
При цьому мірошники відзначають, що деякі торговельні мережі пішли назустріч побажанням влади і погодилися знизити ціни на хліб. Однак рітейлери, у свою чергу, почали вимагати від хлібокомбінатів також знизити ціну на їхню продукцію, чого виробники зробити ніяк не можуть.
"Подібні дії ми розцінюємо як тиск на виробників з метою за наш рахунок знизити ціну на полицях торгових мереж", - йдеться у повідомленні.
Тому асоціації мірошників і пекарів вважають, що уряду потрібно вести діалог щодо зниження ціни на хліб із представниками торговельних мереж, а не з виробниками.
Нагадаємо, глава Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко переконаний, що ціни на продукти в найближчі місяці знижуватися не будуть, а будуть лише зростати. Це загальносвітовий тренд. Знизитися вони можуть лише до початку осені, та й то, якщо будуть хороші види не врожай.