Ціна на землю в Україні може вирости в 15 разів: власникам радять не квапитись продавати свої паї

Автор: Марченко Любов

В Україні за кілька років ціна на землю може вирости в 15 і більше разів. Тому експерти ринку землі не радять українцям квапитись продавати свою землю відразу або незабаром після відкриття ринку землі. Краще з цим почекати, і, скоріш за все, ціна на землю через кілька років стане вищою.

Ціна на землю в Україні може вирости в 15 разів: власникам радять не квапитись продавати свої паї - today.ua

Вже з 1 липня поточного року в Україні відкриють ринок землі. За прогнозами експертів, вартість гектара землі незабаром після відкриття ринку буде в середньому коливатися навколо 30 тисяч гривень. При цьому в Європі ціна на землю набагато вища.

Тому можна з великою ймовірністю припустити, що й українська земля буде коштувати набагато дорожче, проте не відразу після відкриття ринку, а через якийсь час.

"З кожним роком, як видно на прикладі європейських країн, земельні ділянки ростуть у ціні. У Німеччині подекуди гектар коштує 50-60 тис. євро - такі ціни склалися за роки ринкових відносин. У найближчих наших сусідів ціна за гектар коливається від 10 до 15 тис. євро. З кожним роком ціна зростає ", - говорить заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

Популярні зараз

В Україні запропонували запровадити жорсткі штрафи для школярів

Землі досягла сильна магнітна буря: як довго вона триватиме

В Україні офіційно з'явилася професія домробітник: Рада ухвалила закон

Мінус 50% від пенсії: стало відомо, кому обмежать виплати

Ціна на землю в Україні може вирости в 15 разів: власникам радять не квапитись продавати свої паї Тому власникам земельних паїв зараз краще почекати з продажем землі, а також із укладанням договорів оренди на тривалий термін.

Міністр аграрної політики Роман Лещенко вважає, що на першому етапі після відкриття ринку землі в Україні буде відбуватися легалізація тих відносин в аграрній сфері, які фактично склалися за час дії мораторію на продаж землі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Якщо землю взяли в оренду на 50 років, то це припинення договору оренди та укладення договору купівлі-продажу, де вказують вартість не менше нормативно-грошової оцінки землі", - наводить як приклад Роман Лещенко.

Нагадаємо, в Держгеокадастрі прогнозують, що після відкриття ринку землі вартість гектара сільгоспугідь буде коливатися від 1 до 2 тисяч доларів.