Ціна на нафту може впасти в 6 разів. Такий прогноз озвучили аналітики з консалтингової компанії Wood Mackenzie, що спеціалізується на дослідженнях в енергетичній галузі.
Таке падіння ціни на нафту аналітики прогнозують до середини 21 століття. Причому, почнеться воно не в віддаленій перспективі, а вже найближчим часом. Так, експерти вважають, що ціна на нафту стійко знизиться вже в 2023 році, який стане відправним пунктом безперервного зниження вартості "чорного золота".
Вже через 9 років, до 2030, ціна на нафту знизиться до 37-42 доларів за барель (1 барель дорівнює приблизно 159 літрам). А до 2050 за барель нафти можна буде виторгувати не більше 10 доларів, прогнозують аналітики.
Однак це станеться лише за однієї умови: якщо країнам вдасться досягти цілей, які містяться в Паризькій угоді. Йдеться про кліматичну угоду, підписану в 2015 році двома сотнями країн. Згідно з цією угодою, країни мають намір знижувати шкідливі викиди в атмосферу, які утворюються при спалюванні вуглеводнів. Так, наприклад ЄС планує до 2050 зробити свою економіку вуглецево нейтральною. Для цього в Євросоюзі будуть відмовлятися від вугільних електростанцій і збільшувати кількість об'єктів "зеленої" енергетики, що видобувають електрику з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ).
Популярні зараз
В Україні почнуть серійно випускати японські пікапи, - Мінекономіки
Зеленський заявив, що Україна може сподіватися на завершення війни у 2025 році
Бюджетний новорічний стіл-2025 коштуватиме українцям 3594 грн
Укрпошта почала повертати 10% вартості товарів за Національним кешбеком
Україна також взяла на себе зобов'язання скорочувати питому вага ТЕС, які виробляють електроенергію при спалюванні вугілля. Наша країна в останні роки активно розвиває у себе об'єкти "зеленої" енергетики.
Навіть більше, Україна має намір налагодити у себе виробіток екологічно чистого водневого палива, яке потім по трубопроводу надходитиме до Європи. Причому трубопровід хочуть використовувати газовий. Правда, при цьому він потребуватиме чималої реконструкції, особливо потрібно буде ущільнити стики. Адже маленькі молекули водню, на відміну від великих метанових, готові "прошмигнути" у будь-яку щілину на стиках труб.
Водночас, поки у світі спостерігається зростання цін на нафту. Ціна одного бареля підскочила понад 67 доларів.