Ціна на хліб в Україні зросте більш ніж на третину: державні засіки виявилися порожніми

Автор: Марченко Любов

Незважаючи на добірний урожай зернових, зібраний цього року, в Україні зростатиме ціна на хліб. Вже до осені наступного року вона буде приблизно на 35% вищою, ніж зараз. Це пов'язано з тим, що держава вчасно не подбала про держзакупівлі зерна. Через це більшість якісного зерна із нового врожаю продали за кордон.

Ціна на хліб в Україні зросте більш ніж на третину: державні засіки виявилися порожніми - today.ua

Про ситуацію, що складається у хлібопекарській галузі України, розповів голова Спілки українського селянства Іван Томич.

Вже сьогодні в Україні намітився дефіцит якісного борошна, яке використовують для випікання хліба. Відповідно, доведеться або випікати хліб нижчої якості із сировини, що є, або закуповувати зерно за кордоном. Ціна на хліб в Україні зросте більш ніж на третину: державні засіки виявилися порожніми

“Варіант може бути поганий. Що визначальне? Визначальне - наявність борошна для випічки хліба в Україні. На сьогодні ситуація кепська: якісної пшениці, а відповідно, борошна другого-третього класу у нас буде дефіцит", - каже Іван Томич.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Через те, що держава не подбала про закупівлю зерна нового врожаю, левова частка вирощеного врожаю пішла на експорт. Ну а оскільки виробникам із чогось потрібно буде випікати хліб, то їм доведеться імпортувати зерно.

Причому в переважній більшості це буде те саме українське зерно, тільки вже набагато дорожче, оскільки йому накрутять ціну через кілька торговельних операцій. Та й дорога туди-сюди сьогодні коштує чималих грошей. У результаті, найбільше постраждають пересічні українці, яким доведеться викладати за хліб набагато більше грошей.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Тобто підхід такий: вивозили – заробляємо, а потім ввозитимемо – і зароблятимемо. Що скажуть ті мільйони українців, якщо хліб буде 50 гривень? Цей хліб - наш, звичайний, український. Проблема в тому, що вчасно не використовували інструменти - Аграрний фонд, Держрезерв, інтервенції", - заявив експерт.

Нагадаємо, в Україні також відчутно зросли ціни на крупи. Рекордсменом зростання цін виявилася гречка.

Головне