Ціна на хліб в Україні зробить ривок: в Асоціації пекарів навали цифру

Автор: Марченко Любов

В Україні, вже найближчим часом, доволі відчутно зросте ціна на хліб. Вона не може залишатися незмінною, адже тоді собівартість випічки хліба перевищить виручку від нього, і виробництво хліба стане нерентабельним. Тому виробникам нічого не залишається, окрім як підвищувати ціну на хліб.

Ціна на хліб в Україні зробить ривок: в Асоціації пекарів навали цифру - today.ua

Про це розповів голова Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дученко. За словами Дученка, ціна на хліб неминуче зросте приблизно на 20%.

Зростання вартості хліба спровоковане зростанням витрат на його виробництво. Подорожчали практично всі статті витрат, каже пекар. Перш за все - енергоносії. Переважна більшість великих хлібокомбінатів і майже всі невеликі пекарні використовують при випічці хліба газове паливо. Оскільки тариф на газ для них подорожчав (адже промисловість платить за нього ринкову ціну, а не фіксовану, як населення - авт.), то виросла і ця стаття витрат. Ціна на хліб в Україні зробить ривок: в Асоціації пекарів навали цифру

Одночасно з вартістю газу зросли також витрати за іншими статтями

Зокрема, практично вдвічі подорожчали цукор і соняшникова олія, які також, в тих чи інших пропорціях, використовуються при випічці хліба.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Крім того, подорожчав і головний інгредієнт, на основі якого випікають хліб - борошно. За рік ціни на зерно пшениці зросли з 6,05-6,6 тисячі гривень до 7,7-8,5 тисячі. Тобто, пшениця піднялася в ціні на 27-29%. Відповідно, подорожчало і борошно з неї.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

До того ж, зростання цін підігріває інфляція, яка вже перевищує 10% у річному вимірі.

Нагадаємо, раніше говорили про те, що ціни на хліб будуть підвищувати поступово на 1-1,5% щомісяця. Та, очевидно, таке щадне підвищення вже не встигає за ростом собівартості цього продукту.

Головне