Ціна на електроенергію в Україні зросла вдвічі

Автор: Марченко Любов

В Україні ціна на електроенергію протягом місяця зросла на 17,1%. А за рік, з листопада 2020 року, вона стала вищою вдвічі. Йдеться про вартість електроенергії на ринку "на добу наперед" (РДН), де купують електроенергію підприємства.

Ціна на електроенергію в Україні зросла вдвічі - today.ua

Про це стало відомо із повідомлення, опублікованого держпідприємством "Оператор ринку".

"Середньозважена ціна купівлі-продажу електроенергії на РДН у листопаді 2021 року становить 3 143,8 грн/МВт-год (без ПДВ). У порівнянні з жовтнем цього року ціна зросла на 17,14%, з листопадом 2020 року - у два рази ", - повідомили у компанії.

Саме ця вартість електроенергії є ринковою, і на неї орієнтуються всі споживачі, які не належать до побутового сектору. Ціна на електроенергію в Україні зросла вдвічі Нагадаємо, що для побутових споживачів уряду вдалося на цей опалювальний сезон зберегти прийнятні ціни. Тим, хто споживає за місяць менше 250 кВт-год електроенергії (а таких в Україні 80%), тариф навіть знизили до 1,44 гривні. Решті також залишили прийнятну величину – 1,68.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Кейт Міддлтон показала рідкісне фото молодшого сина у день його народження

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

Наймодніші джинси весни-літа 2024 року: який денім актуальний у новому сезоні

Однак це не означає, що ціна електроенергії для промисловості ніяк не відбивається на побутових споживачах. Адже високу вартість енергоносіїв виробникам доводиться закладати у ціну на свою продукцію. А це змушує нас, споживачів, вивертати свої кишені, купуючи цю продукцію. До того ж, висока вартість продукту робить українських виробників неконкурентоспроможними на світовому ринку.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Фахівці кажуть, що ціна на електроенергію на РДН зростає через те, що на ринку попит на енергію вищий, ніж пропозиція. Протягом листопада дефіцит спостерігався і в торговельній зоні "ОЕС України", і на Бурштинському енергоострові. Порівняно з листопадом 2020 року попит в ОЕС України зріс майже на третину, а на Бурштинському енергоострові – майже вдвічі.

Нагадаємо, наступного року український уряд має виконати умову МВФ і скасувати фіксовані тарифи на газ та електроенергію. Це означає, що для побутових споживачів ціни також стануть ринковими.