Три чверті найбагатших українців за минулий рік стали ще багатшими

Найбагатші українці стали за минулий рік ще багатшими. Цікаво, що за ковідний 2020 рік, коли більшість українців збідніли, а хто і зовсім зубожів, перша сотня найбагатших наших співгромадян збільшила свої статки на 42%. Зараз вони сумарно становлять 44,5 мільярда доларів.

Три чверті найбагатших українців за минулий рік стали ще багатшими - today.ua

76 осіб із першої сотні багатіїв стали за 2020 рік ще багатшими. При цьому 21 наш співвітчизник увірвався в першу сотню, потіснивши зі списку стільки ж не бідних українців трохи вниз. Серед цих новачків лише 14 є справжніми новачками: вони увійшли в першу сотню вперше, а ще семеро просто відновили свої позиції після недовгої перерви.

Причому, найбільша кількість тих, хто увійшов до першої сотні в минулому році, обрала родом своєї діяльності або енергетику, або галузь IT. Крім IT-сфери та енергетики, великі статки своїм власникам незмінно приносять металургія, рітейл і харчова промисловість.

Вже традиційно, список найбагатших українців очолює Ринат Ахметов, статки якого за підсумками 2020 року оцінюють у 7,6 мільярда доларів. На другій позиції, з великим відривом від Ахметова - Ігор Коломойський, який зараз переживає не найкращі свої часи. Дихають у спину Коломойському подружжя Герег - Олександр і Галина, які непогано почуваються при будь-якій владі. Їхні статки оцінюють у 1,7 мільярда доларів. І на почесному четвертому місці - п'ятий президент України Петро Порошенко. Його статки становлять у доларах 1,6 мільярда.

Три чверті найбагатших українців за минулий рік стали ще багатшими Непогано почуваються також і люди, що керують аграрним бізнесом, нерухомістю і фармацевтичною промисловістю. Зокрема, Гліб Загорій, який є співвласником фармацевтичної компанії "Дарниця", володіє статком у розмірі 300 мільйонів доларів.

Серед сотні найбагатших українців також - власники транспортного бізнесу: Андрій Ставніцер та Єгор Гребенников, які володіють спільно групою терміналів TIS. Нажите ними склало: 215 мільйонів доларів (у Ставніцера) і 200 мільйонів (у Гребенникова).

У сотню найбагатших українців увійшли також керівники IT-сфери. Найбагатші з них - Олександр Косован (235 мільйонів доларів) і Катерина Костерєва (190 мільйонів).

Ну і найбільш "незаможними" серед сотні найбагатших українців виявилися куратори харчової галузі, рітейлу і нерухомості: Руслан Шостак (140 мільйонів доларів), Олександр Суходольський 130 мільйонів доларів) та Олександр Слободян (125 мільйонів в американській валюті).

Нагадаємо, українців, які не сплатили податки, не випускатимуть за кордон. Такий законопроект, розроблений в Кабміні, відправили на розгляд до Верховної Ради. Автори законопроекту сподіваються, що це допоможе підвищити податкову дисципліну серед вітчизняних підприємців.

ДЖЕРЕЛОhvylya