Трудове рабство для українських біженців: в Іспанії викрили підпільну мережу фабрик, які використовували працю невільників

В Іспанії місцева поліція спільно з Європолом викрила мережу підпільних тютюнових фабрик, які займалися виробництвом і контрабандою тютюнових виробів у величезних масштабах. Мало того, що підприємства займалися незаконним виробництвом, там ще й експлуатували українських біженців, яких роботодавці перетворили на невільників.

Трудове рабство для українських біженців: в Іспанії викрили підпільну мережу фабрик, які використовували працю невільників - today.ua

Про викриття сучасних рабовласників та їхніх злочинних діянь розповіло медіаджерело n-tv.de.

З моменту початку повномасштабної війни в Україні майже 8 мільйонів наших співгромадян були змушені залишити рідну країну і тимчасово облаштуватися за кордоном. Українцям, що тікають від війни, відчинили двері багато країн, у тому числі й сонячна Іспанія. Але, як кажуть, у сім'ї не без виродку: деяким нашим співгромадянам, у пошуках роботи, довелося натрапити на сучасних рабовласників, які змусили людей жити і працювати у нелюдських умовах.

Три підпільні тютюнові фабрики було виявлено у Севільї, Валенсії та Логроньо. У ході операції на підприємствах було вилучено 10 тонн тютюну та 3,5 млн пачок цигарок загальною вартістю 37,5 млн євро. Крім того, поліція конфіскувала дорогі автомобілі, ювелірні вироби, а також €300 тис. готівки.

Трудове рабство для українських біженців: в Іспанії викрили підпільну мережу фабрик, які використовували працю невільників

На всіх трьох фабриках експлуатували працю українських біженців, яких обманом втягнули у злочинне виробництво та змусили працювати у рабських умовах.

"Біженці, які втекли з України через російську загарбницьку війну і були "набиті" у притулках, працювали на трьох тютюнових фабриках, якими мережа керувала нелегально. Щоб їх не розкрили, їм не дозволяли залишати територію фабрики, і їм доводилося працювати в надзвичайно тяжких умовах", - повідомляє іспанська поліція.

У справі про незаконне виробництво та контрабанду тютюнових виробів, а також про незаконну експлуатацію людей, затримано 27 підозрюваних. Слідство продовжується.

Нагадаємо, українські біженці в Іспанії зможуть отримувати по 500 євро допомоги.

ДЖЕРЕЛОsud.ua