Працевлаштування жінок: українки стрімко втрачають роботу у звичних галузях

Автор: Марченко Любов

Працевлаштування жінок стало більш проблематичним через коронакризу. Багато представниць слабкої статі, і не тільки в Україні, втратили роботу. Незважаючи на відновлення світової економіки, багато колишніх сфер діяльності будуть для жінок закриті. Тому їм доведеться переорієнтуватися на інші галузі і переучуватися на інші спеціальності. Фахівці ринку праці дали українкам поради, де вони могли би знайти собі застосування.

Працевлаштування жінок: українки стрімко втрачають роботу у звичних галузях - today.ua

Роботу втратили мільйони людей у всьому світі. Криза не відбирала нікого за гендерною ознакою. Просто вона найбільше вдарила по тих сферах, де традиційно працюють жінки: торгівлі, сфері обслуговування, індустрії краси, готельному бізнесу. Саме в цих сферах за статистикою зайнята кожна четверта працююча жінка. До того ж, закриття дошкільних дитячих установ змусило багатьох молодих жінок залишитися вдома з дітьми.

Тепер і світ, і Україна потроху повертаються до звичного способу життя. Однак багато робочих місць виявилися втраченими назавжди. Криза змусила компанії активніше переходити на автоматизацію і діджіталізацію процесів. І там, де раніше були потрібні робочі руки тепер працюють роботи, а де потрібна була присутність живої людини, все можна вирішити онлайн. Працевлаштування жінок: українки стрімко втрачають роботу у звичних галузях

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Що пропонують українкам фахівці з працевлаштування

  • Колишнім офісним працівницям пропонують перекваліфікуватися в менеджмент - проектний і продуктовий, а також у бізнес-аналітику.
  • Жінок, які мають технічну освіту і дружать із точними науками - перекваліфікуватися на програмістів і логістів.
  • Жінкам, які вибули зі сфери торгівлі і послуг, підвищити свої цифрові компетенції. Тоді вони зможуть знайти собі застосування в індустрії цифрових послуг, що зараз на підйомі.
  • Жінкам передпенсійного віку, які найбільш уразливі на ринку праці, радять звернути увагу на сферу догляду та клієнтську підтримку (якщо, звичайно, у них не склалося з цифровими технологіями).

Однак у такій складній ситуації жінки не повинні залишатися наодинці зі своїми проблемами. Держава зобов'язана підставити їм плече.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Що має зробити держава

  • Навчити кожну (і кожного теж) правильно писати резюме і правильно презентувати себе при наймі на роботу.
  • Переформатувати консультативні послуги центру зайнятості в формат онлайн. Ширше залучати до співпраці з центрами зайнятості представників приватних кадрових агентств.
  • Налагодити систему перенавчання в приватних навчальних закладах за гроші держави.
  • Налагодити систему професійного навчання на обладнанні приватних компаній, а також передбачити для них компенсацію за використання обладнання.
  • Залучати бізнес на принципах державно-приватного партнерства для професійного перенавчання громадян.

Нагадаємо, українські заробітчани відмовляються працювати в Польщі на збиранні яблук. Платять там небагато, а робота важка і майже без вихідних.