Транзит газу в Угорщину через Україну не відновлений: інформація від угорської сторони виявилась неточною

Автор: Марченко Любов

Як відомо, між РФ та Угорщиною недавно був підписаний контракт про постачання російського газу в Угорщину в обхід України. Це, звичайно, викликало невдоволення у нас в Україні, і відповідну правову оцінку цій угоді ще має дати Єврокомісія. Тим часом, транзит газу з Росії через нашу ГТС вже був припинений. А через якийсь час у пресі з'явилися публікації про те, що нібито після добової перерви транзит був відновлений. Однак це не відповідає дійсності.

Транзит газу в Угорщину через Україну не відновлений: інформація від угорської сторони виявилась неточною - today.ua

Про те, що це не так, повідомив у своєму Facebook глава Оператора ГТС Сергій Макогон.

Він передбачає, що багато ЗМІ опублікували цю інформацію з подачі угорського оператора газотранспортної системи FGSZ, який повідомив про те, що через пункт Берегово відновилося прокачування газу з української сторони на угорську. Нібито потужність відновленого газового потоку становить 200 тисяч кубометрів на годину. Транзит газу в Угорщину через Україну не відновлений: інформація від угорської сторони виявилась неточною Однак це не зовсім так, пише Сергій Макогон. Газ, який зараз йде з України в Угорщину - це газ європейських трейдерів, який зберігається в наших підземних сховищах. Зараз, напередодні опалювального сезону, вони забирають свій ресурс з наших сховищ. Саме цей потік газу і був зафіксований на пункті Берегово.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"У пресі поширюється інформація про те, що Газпром відновив транзит газу через Україну в Угорщину. Це не відповідає дійсності. Так, зараз є незначний потік газу з України в Угорщину, але це не транзит, а реекспорт газу європейськими трейдерами, який вони зберігали в українських ПСГ ", - заявив глава Оператора ГТС.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Нагадаємо, тим часом названа собівартість газу українського видобутку. З усіма надбавками на геологорозвідку та оновлення обладнання вона становить 4300 гривень за тисячу кубометрів.