Торгові мережі отримають пільгові кредити – Шмигаль

В Україні, яка бореться із російськими окупантами, торгові продовольчі мережі отримають пільгові кредити. Таке рішення ухвалили на черговому засіданні Кабінету Міністрів, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Торгові мережі отримають пільгові кредити – Шмигаль  - today.ua

За його словами, торгові продовольчі мережі під час воєнного стану зможуть отримувати кредити у розмірі до 1 млрд гривень терміном на 1 рік під 5% річних.

Кабюмін вважає, що таке нововведення дозволить торговим продуктовим мережам, які під час війни фактично стали об'єктами критичної інфраструктури, не закривати магазини та вчасно розраховуватись із українськими виробниками продуктів.

Шмигаль наголосив, що держава допомагає магазинам, тому що розуміє, що вони зіткнулися з низкою форс-мажорних обставин під час війни.

Торгові мережі отримають пільгові кредити – Шмигаль

Нагадаємо, що після вторгнення російських військ в Україну, яке розпочалося 24 лютого, деякі торгові мережі стали відмовляти покупцям в оплаті банківською карткою. Держспоживслужба на це різко відреагувала, заявивши, що така практика є неприпустимою. Крім того, Кабмін запровадив державне регулювання цін на товари, що мають соціальне значення.

Раніше стало відомо, що мережа супермаркетів "Сільпо" закрила десятки магазинів по Україні та зупинила власне виробництво.