Перед Новим роком співробітники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (військкоматів) активізували вручення повісток на вулиці. Чоловікам роздають повістки практично в усіх громадських місцях: на вулиці, у магазинах, на ринку, біля входів у метро та у місцях паркувань. Проте командування ЗСУ запевняє, що за таким врученням повісток не стоїть нічого, крім актуалізації облікових даних військовозобов'язаних громадян.
Чому повістки продовжують роздавати на вулиці, і чого чекати від отриманого документа, який зобов'язує з'явитись у військкомат, розповів начальник управління персоналом штабу командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач.
Вручення повістки на вулиці аж ніяк не означає, що того, кому вона дісталася, одразу мобілізують і заберуть на службу до ЗСУ. Просто, діючи таким чином, терцентри намагаються оновити облікові дані військовозобов'язаних громадян. Така інформація особливо важлива зараз. Коли країна воює, військове командування хоче знати, яке воно має мобілізаційний ресурс.
Адже по суті чоловіки ніколи не повідомляють у військкомат про зміни у своєму особистому житті (одруження, розлучення, кількість дітей), які можуть вплинути на їхню готовність служити в армії. Тому співробітникам військкоматів доводиться займатися "виловом" військовозобов'язаних, щоби змусити їх пройти медкомісію та актуалізувати дані.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Якби військовозобов'язані самі подавали оновлені дані до територіальних центрів, ніхто не ловив би їх на вулицях", – каже Роман Горбач.
При цьому шукати військовозобов'язаних удома за місцем реєстрації – справа невдячна. Багато хто фактично мешкає за іншими адресами, хтось взагалі змінив місто, хтось на роботі, а когось просто немає вдома. Тому "вуличний вилов" на сьогодні – найефективніший спосіб верифікації військовозобов'язаних.
"Особливо легко це зробити, коли порушується громадський порядок - наприклад, комендантська година. Але це не означає, що всім цим людям вручають повістки, щоби призвати їх до ЗСУ. У 95 відсотках випадків це робиться, щоб громадянин з'явився до територіального центру і там уточнили його військово-облікові дані. А потім він повертається додому", – наголосив Горбач.
Нагадаємо, тим часом у Генштабі ЗСУ спростували інформацію про чергову хвилю мобілізації після Нового року. Кажуть, що наразі жодних хвиль не передбачається. Просто триває безперервне планове поповнення лав ЗСУ замість бійців, що вибули. Мається на увазі - замість загиблих, поранених або просто в порядку ротації.