Тепло та гаряча вода: що буде з тими, у кого накопичилися великі борги за комуналку

Автор: Марченко Любов

В умовах постійних відключень електроенергії тепло та гаряча вода залишилися чи не єдиними благами цивілізації, які наразі доступні українцям. При цьому борги за комуналку в Україні продовжують зростати. Тому комунальним підприємствам дедалі важче надавати українцям послуги, і багато міст-боржників ризикують залишитись зовсім без тепла та гарячої води.

Тепло та гаряча вода: що буде з тими, у кого накопичилися великі борги за комуналку - today.ua

Про те, як виходитимуть із ситуації, розповів прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

До закінчення воєнного стану в Україні діє мораторій на підвищення комунальних послуг. Зокрема, заборонено підвищувати вартість тарифів на тепло та гарячу воду. А тим часом, саме ці статті комунальних послуг – одні з найвитратніших і саме за них українці заборгували великі суми грошей. Через борги багато комунальних підприємств опинилися на межі зупинки. Однак в уряді знайшли спосіб допомогти їм.

Уряд передасть місцевим бюджетам 14 млрд гривень субвенцій. Це дозволить їм забезпечувати населення теплом та гарячою водою протягом опалювального сезону, не підвищуючи тарифів.

Популярні зараз

У 2025 році 88% українських компаній планують збільшити зарплати працівникам

В українських вузах не скасовуватимуть бюджетну форму навчання

Hyundai представив новий електричний кросовер IONIQ 9

В Україні заборонять небажані дзвінки на мобільні телефони

"Ми давали обіцянку, що уряд допомагатиме і підтримуватиме місцеву владу. І ми цю обіцянку виконуємо", - підкреслив Денис Шмигаль.

Тепло та гаряча вода: що буде з тими, у кого накопичилися великі борги за комуналку

Борги за комуналку в Україні вже перевищили 100 мільярдів гривень

Насправді точної цифри боргів немає, оскільки після початку російського повномасштабного вторгнення ці цифри перестали публікувати. Однак, на думку голови Спілки споживачів комунальних послуг Олега Попенка, йдеться, як мінімум, про 100 мільярдів гривень.

"Виходячи з моїх розрахунків, заборгованість за житлово-комунальні послуги, ймовірно, становить набагато більше 100 млрд грн", - говорить Попенко.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На його думку, зараз регіони України платять за комуналку вкрай неоднаково. Найменше платять на сході, де йдуть активні бойові дії. Там розраховується за комуналку трохи більше 10% населення. У центрі України сплачує від 50 до 70% населення. І найвища платіжна дисципліна на заході країни – 80-85%.

Нагадаємо, деяких українців можуть звільнити від плати за комуналку під час війни.

Головне