Тарифи не змінять, проте плата за комуналку нараховуватиметься по-іншому

В Україні до кінця воєнного стану тарифи на комунальні послуги залишатимуться незмінними. Однак плата за комуналку нараховуватиметься інакше.

Тарифи не змінять, проте плата за комуналку нараховуватиметься по-іншому - today.ua

Уряд схвалив законопроект, яким передбачається інший механізм обліку води і тепла, і, відповідно, нарахування плати за комуналку. Про це стало відомо з повідомлення прес-служби Міністерства розвитку громад і територій.

Зміна механізму обліку води і тепла пов'язана з реаліями воєнного часу. На деяких територіях комунальники позбавлені можливості вчасно фіксувати показники лічильників води і тепла, які встановлені у багатоквартирних будинках. Через це плата за комуналку нараховується не вчасно та не коректно.

Постачальники комунальних послуг не можуть також встановлювати нові лічильники у будинках, оскільки витрати на їхнє встановлення мають бути закладені в тарифи. А тарифи вирішено заморозити до закінчення війни. Тому було вирішено змінити правила обліку тепла і води. Тарифи не змінять, проте плата за комуналку нараховуватиметься по-іншому

"Прийняте рішення - це захист інтересів як споживачів, так і виконавців цих послуг", - заявила заступник міністра розвитку громад і територій України Наталія Хоцяновська.

Законопроектом, зокрема, будуть передбачені такі зміни:

  • Буде внесено зміни до механізму обліку води і тепла, і, відповідно, плата за комуналку нараховуватиметься по-іншому.
  • Буде внесено коригування до правил перевірки лічильників з урахуванням воєнного часу.
  • До підприємств, що здійснюють водо- і теплопостачання, не застосовуватимуть штрафних санкцій за не встановлені лічильники. Граничний термін такого встановення хочуть перенести на 1 серпня 2024 року.

Нагадаємо, стало відомо, за яку комунальну послугу та на яких умовах українці можуть не розраховуватись.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua