Тарифи на тепло зростуть на третину: експерти розклали новий платіж “по поличках“

Глава комітету Верховної Ради з питань енергетики і ЖКГ Андрій Герус запевнив, що тарифи на тепло залишаться на колишньому рівні. Мовляв, тариф по 7,42 гривні, за яким тепловикам мають намір відпускати газ, не спровокує підвищення тарифів на тепло. Однак Геруса розкритикували експерти енергоринку, угледівши в його словах маніпуляцію.

Тарифи на тепло зростуть на третину: експерти розклали новий платіж “по поличках“ - today.ua

Вони вважають, що тариф на тепло зросте, як мінімум, на 30% або майже на третину у порівнянні до нинішнього. Своє твердження експерти підкріпили цифрами.

Ціна за 7,42, яку пропонує "Нафтогаз" - це не остаточна вартість газу, який дійде до виробника тепла. По дорозі вона "обросте" платою за транспортування, що призведе до неминучого збільшення тарифу на 30-40%, вважає незалежний енергетичний експерт Євген Паленка.

"З ціною газу 7.42 + потужності ГТС + транспортування ГРМ = тариф близько 10 грн (в залежності від регіону). Тобто, збільшення становитиме десь 30-40%, близько 50%", - прокоментував свої розрахунки Паленка.

Тарифи на тепло зростуть на третину: експерти розклали новий платіж “по поличках“ При цьому він також вважає, що таке неминуче підвищення тарифу на тепло спровокує зростання неплатежів з боку споживачів тепла. Це не дивно, адже люди і при теперішніх тарифах не можуть розплатитися за комуналку. А якщо тариф на тепло зросте ще на третину, то багато хто взагалі перестане платити.

Тому тепловикам доведеться передбачати в своїх тарифах ще й ризики неплатежів, тобто закладати ще більш високі тарифи на тепло.

Народний депутат Олексій Кучеренко також вважає, що оголошений тариф на газ для тепловиків фактично, з урахуванням транспортування, буде на півтори-дві гривні вищим.

"Я коли запитав про ціну у пана Геруса, він сказав, що ця нова ціна на газ жодним чином не вплине на тарифи і на рахунки для населення. Це помилка або маніпуляція. Швидше - друге. Бояться сказати. Я згоден, що в умовах, коли у нас і так великі борги населення ... якою буде платіжна дисципліна в разі підвищення тарифів на 35-40%, складно спрогнозувати ", - зауважив Кучеренко, який взяв участь у ток-шоу Energy Freedom.

Нагадаємо, разом з тим річний тариф на газ від "Нафтогазу" для підприємств теплокомуненерго виявився нижче, ніж тарифи для побутових споживачів.

ДЖЕРЕЛОkosatka.media