Тарифи на розподіл газу: постачальники газу зізналися, куди подівся “температурний коефіцієнт“

Автор: Марченко Любов

Горезвісний "температурний коефіцієнт", що викликав чимало обурення споживачів газу і навіть спровокував масові акції протесту, із січня раптово зник з платіжок. Однак, як зізналися самі постачальники газу, він нікуди не подівся, а просто тепер буде закладений у тариф на розподіл газу.

Тарифи на розподіл газу: постачальники газу зізналися, куди подівся “температурний коефіцієнт“ - today.ua

Така інформація стала відома з обговорення у Facebook-акаунті 104.ua. Одна з клієнток газових компаній запитала, куди поділися "температурні коефіцієнти" з платіжки за січень. Питання не залишилося без відповіді. Їй відповіли від імені служби 104.ua.

"З 1 січня 2021 коефіцієнти приведення до стандартних умов не застосовуються при визначенні обсягу спожитого газу. З вказаної дати вартість обсягів приведення газу до стандартних умов для побутових споживачів врахована в тарифі Оператора ГРМ. Тому коефіцієнти будуть відсутні в квитанціях за січень", - написали жінці у відповіді.

Тарифи на розподіл газу: постачальники газу зізналися, куди подівся “температурний коефіцієнт“ Іншими словами, температурні коефіцієнти нікуди не поділися, їх просто включили в тарифи на розподіл газу, щоб не муляти клієнтам очі окремим рядком. Хоча ще раніше НКРЕКУ визнало застосування "температурних коефіцієнтів" до побутових споживачів газу неправомірним, і газовики прекрасно були про це поінформовані, проте продовжували включати їх у платіжки.

Популярні зараз

Названо тариф на електроенергію з 1 травня

Пенсії порахують за єдиною формулою: хто отримуватиме майже 10 000 грн на місяць

Мінімальну зарплату українським суддям з ВРП підвищили до 236 тысяч гривен

ГУР атакувало завод з виробництва стратегічних бомбардувальників Ту-22М у Казані

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

До речі, в літню пору року ці "температурні коефіцієнти" повинні знижуватися і навіть в окремі місяці бути менші одиниці. Тобто, клієнтам повинні, за логікою, зменшувати ту цифру споживання, яка вийшла за газовим лічильниклм. Цікаво, чи згадають постачальники газу тоді про це правило, розраховуючи літні тарифи на розподіл газу?

Нагадаємо, в Україні облгази "заднім числом" знизили січневі тарифи на газ . При цьому МВФ, місія якого тоді якраз працювала в Україні, був категорично проти такого кроку уряду. Власне, ручне регулювання тарифів на газ стало одним із каменів спотикання, через який місія МВФ згорнула роботу в Україні і відмовила нам в черговому кредитному транші.