Тарифи на комуналку, курс долара, податки і пенсії: що зміниться для українців уже першого дня літа

Автор: Марченко Любов

Вже з 1 червня деякі тарифи на комуналку стануть вищими. Частина українців отримає вищі пенсії. Може підскочити курс долара. Податки для бізнесу поки будуть незмінними, але це ненадовго. У складній ситуації залишатиметься ринок житла.  

Тарифи на комуналку, курс долара, податки і пенсії: що зміниться для українців уже першого дня літа - today.ua

Про те, які зміни чекають на українців вже в перший місяць літа, розповів obozrevatel.

Тарифи на комуналку

Вартість газу для населення залишатиметься незмінною. Більшість побутових споживачів купують газ у Нафтогазу, і керівництво компанії пообіцяло тримати незмінну ціну на газ ще, принаймні, до кінця квітня наступного року. Тобто до 1 травня 2024 року 98% українців платитимуть за газ по 7,96 грн/кубометр. При цьому й решта 2% споживачів, які купують газ в інших постачальників, очевидно, також розплачуватимуться за блакитне паливо за колишньою ціною.

Тарифи на тепло та гарячу воду також залишаться незмінними. Принаймні найближчими місяцями вони не повинні зрости, оскільки на їхнє підвищення встановлено мораторій до кінця війни і ще на кілька місяців після завершення військових дій.

Популярні зараз

Зеленський пояснив, чому мобілізація стосуватиметься насамперед молодих чоловіків

Стрижка піксі-боб – один із найкращих варіантів для тонкого волосся: фото модної зачіски

Kia показала електричну версію кросовера Sportage із запасом ходу 720 км

Кейт Міддлтон показала рідкісне фото молодшого сина у день його народження

А ось тарифи на холодну воду та каналізацію для більшості українців зростуть уже з 1 червня. Зростання тарифів, як і нові ціни на воду, будуть неоднаковими в регіонах. Однак у середньому холодна вода та каналізація подорожчають на 30%.

Окрім того, вже з 1 червня для українців зросте тариф на електроенергію. 31 травня – останній день, коли українці платять за електрику за старими тарифами: 1,44 грн – за обсягом споживання до 250 кВт-год та 1,68 грн – за споживання понад 250 кВт-год.

При цьому новий тариф на електроенергію не буде диференційованим, тобто він не залежатиме від обсягу споживання. У Міненерго вже озвучили його нову ціну – 2,64 грн/кВт-год. Таким чином, для більшості українців вартість електрики зросте на 83%.

Тарифи на комуналку, курс долара, податки і пенсії: що зміниться для українців уже першого дня літа

Пенсії

На 2023 рік в Україні заплановано три підвищення пенсій. Наймасштабніше з них уже відбулось у березні. Тоді було індексовано пенсії 10,5 млн громадян. Наразі у червні буде другий етап підвищення пенсій. Він торкнеться працюючих пенсіонерів. Щоправда, не всіх, а лише тих, в яких з моменту призначення пенсії чи попереднього її перерахунку минуло не менше 24 місяців.

За попередніми прогнозами, це підвищення пенсій охопить близько 0,5 млн громадян. Причому вони отримають перерахунок пенсії одразу за три місяці: квітень, травень і червень.

Наступне підвищення пенсій заплановано на липень.

Податки

Податки поки що залишатимуться незмінними. Щоправда, так буде недовго, бо вже з липня бізнесу доведеться платити значно більше. ФОПам повертають усі довоєнні податки, включаючи і довоєнну систему перевірок та штрафів.

Курс долара

Експерти валютного ринку прогнозують на червень незначне підвищення курсу долара. Вони вважають, що з початком літа гривня вже не зміцнюватиметься, але й суттєво здавати позиції вона також не буде. Таким чином, якщо зараз курс долара становить приблизно 37,2 грн, то в червні він може підрости до 38 грн. Проте істотніше зростання малоймовірне.

"Готівковий курс валют, незважаючи на незначні ситуативні коливання 0,3-0,5 грн, залишатиметься у травневому коридорі 37-38 грн за долар", - прогнозує начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лісовий.

Тарифи на комуналку, курс долара, податки і пенсії: що зміниться для українців уже першого дня літа

Ринок нерухомості

Тут усе складно. Ситуація на ринку нерухомості залишається дуже важкою. Особливо на ринку первинного житла. Українці майже перестали інвестувати у нове будівництво. По-перше, через зниження купівельної спроможності населення. По-друге, через побоювання, що куплене житло будь-якої миті може бути зруйноване через ракетний обстріл. По-третє, через те, що багато українців уже, на жаль, не пов'язують своє майбутнє з Україною.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тому масштаби будівництва у великих містах на сході та в центрі країни сильно скоротилися, в тому числі й у Києві, на долю якого до війни припадала найбільша частка житлового будівництва.

Нагадаємо, в Україні також мають намір підвищити мінімальну зарплату. Але тільки наступного року. І при цьому вона буде нижчою за реальний рівень прожиткового мінімуму.