Опалення, вода та електроенергія: які тарифи зростуть з 1 січня, а які навесні

Уряд стримуватиме тарифи на комуналку до закінчення опалювального сезону. Проте вже з настанням весни, коли опалювальний сезон завершиться, ціни за комунальні послуги рвонуть угору.

Опалення, вода та електроенергія: які тарифи зростуть з 1 січня, а які навесні - today.ua

Про це розповів у коментарі одному з українських видань голова Спілки споживачів комунальних послуг (ССКП) Олег Попенко.

Водоканали вже з 1 січня підвищили тарифи на свої послуги, каже Попенко. А з настанням весни комунальники переглянуть і тарифи на тепло, а також на газ та гарячу воду.

Причому тарифи на опалення можуть зрости на 30-60%, а тарифи на електроенергію – і того вище. Адже Україна закуповує за кордоном дороге вугілля та газ для роботи теплових електростанцій. При цьому тарифи на електроенергію можуть зрости у 4-7 разів, похмуро пророкує експерт. Опалення, вода та електроенергія: які тарифи зростуть з 1 січня, а які навесні Для бізнесу тарифи вже й так виросли непомірно, каже Олег Попенко. Так, у січні підприємці платитимуть за електрику близько 7 гривень за кВт-годину, а за тепло – до 7 тисяч гривень за одну гігакалорію.

Для населення тарифи можуть зрости на 30%, каже глава ССКП і додає, що влада не має "виразної політики" в житлово-комунальній галузі. І це при тому, що тарифи на комуналку для населення вже й так зросли порівняно з минулим роком на 29%.

Нагадаємо, очільник Оператора ГТС України Сергій Макогон каже, що Газпром може відмовитись від транзиту газу через українську ГТС ще до закінчення контракту, який спливає у 2024 році. Макогон стверджує, що Україна може втратити свій транзитний потенціал через необґрунтований відбір технічного газу з магістрального газопроводу.

ДЖЕРЕЛОhttps://ubr.ua/finances/zhilishhno-kommunalnoe-hozjajstvo/tarify-na-kommunalku-rezko-vyrastut-vesnoj-2022-hoda-ekspert-4010761