Багато споживачів газу досі дивуються, як може газ, який подається з однієї труби, коштувати у різних компаній-постачальників по-різному. Усі вони пропонують своїм споживачам різні тарифи на газ. Це все одно, що взяти воду з однієї річки, пустити її по одному і тому ж трубопроводу, однак на виході продати її за різною ціною. Але виявляється, нічого парадоксального в цьому немає.
Видання kosatka.media популярно пояснило, чому так виходить. Компанії-постачальники закуповують газ на ринку і тримають його у себе в підземних сховищах, перш ніж продати його нам.
Комусь із них вдалося купити його на ринку дешевше, а хтось не зумів сторгуватися з оптовим продавцем і змушений був заплатити за газ дорожче. Таким чином, їм газ теж обійшовся за різною ціною. Відповідно, і нам вони його також продаватимуть за різними тарифами на газ.
Перевізнику ви заплатите за його транспортні послуги однаково, а ось продавцям ви і ваші сусіди заплатите різну ціну, тому що вона у них різна. Хоча яблука там одні й ті самі. Але вони продавцям, у свою чергу, також дісталися за різну ціну.
Отже, усе цілком логічно, але, тим не менш, наліт штучності в цьому ціноутворенні все одно відчувається. Виходить, що тарифи на газ різні не через те, що хтось більше витратив зусиль на видобуток газу або більше інвестував в нього, а просто тому, що хтось має доступ до дешевого ресурсу, а для когось він закритий .
Нагадаємо, компанія Нафтогаз представила липневий тариф на газ за тарифним планом "Місячний". Він виявився ще вищим, ніж червневий, що, втім, нікого вже не здивувало.