Today.ua

Тарифи на газ зростатимуть: постачальники оприлюднили ціни на березень

Тарифи на газ в Україні зростатимуть. Точної дати уряд поки що не називає. Проте дедалі частіше кажуть, що це може статися вже незабаром. Тим часом, українські постачальники газу оновили тарифи на березень.

Оновлені ціни на газ для побутових споживачів опублікувало видання ГазПравда.

В Україні діє мораторій на підвищення комунальних тарифів. Згідно із законом, заборона на підвищення тарифів діятиме протягом воєнного стану та ще півроку після нього. Проте вартість газу не підпадає під дію мораторію. Тому тарифи на газ можуть змінити будь-коли.

Про те, що вартість газу для населення підвищуватимуть, заявляють дедалі частіше і в Кабміні, і у Верховній Раді. Представники влади говорять, що розцінки для населення набагато нижчі від ринкових. Тому їх доведеться підвищувати. Причому чим швидше, тим краще.

А тим часом, українські постачальники газу, яких, до речі, залишилося лише 9, опублікували оновлені тарифи, які діятимуть із 1 березня. Вартість газу для населення у березні коливатиметься від 7,70 до 9,99 грн/кубометр.

Найбільший постачальник газу, компанія Нафтогаз, пропонує своїм споживачам газ за незмінною вартістю – 7,96 грн/кубометр. При цьому ще в чотирьох постачальників вартість газу буде нижчою за 8 грн/кубометр. Причому у двох із них кубометр газу коштує дешевше, ніж у Нафтогазу.

П'ятірка компаній, що пропонують найдешевші тарифи на газ, виглядає таким чином:

При цьому ще чотири постачальники пропонують своїм споживачам газ за ціною, вищою за 8 грн/кубометр. Однак у всіх вартість кубометра не перевищує 10 грн.

Градація тарифів у цих компаній має такий вигляд:

При цьому переважна більшість українців (понад 90%) одержують газ від компанії Нафтогаз. Таким чином, зараз говорити про ринок газу, який так широко рекламували в Україні ще кілька років тому, очевидно, немає сенсу. На сьогодні ринок газу фактично монополізований, і споживачам доведеться платити за тарифами, які запропонує монополіст.

Нагадаємо, вартість газу зараз складається не лише з ціни постачальника, а й із вартості доставки газу (абонплати). Абонплату розраховують на основі торішнього споживання, тому вона може не відповідати поточній витраті газу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ