Тарифи на електроенергію підвищать після опалювального сезону: Шмигаль розповів, кого не торкнеться підвищення цін

Автор: Марченко Любов

Тарифи на електроенергію залишаться незмінними до закінчення опалювального сезону. Після його завершення вартість електроенергії для населення будуть підвищувати. Проте найбільш незахищені українці цього підвищення не відчують.

Тарифи на електроенергію підвищать після опалювального сезону: Шмигаль розповів, кого не торкнеться підвищення цін - today.ua

Таку інформацію оприлюднив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час прес-конференції.

За словами прем'єра, до завершення опалювального сезону жоден тариф на комуналку не підвищуватимуть.

"До кінця опалювального сезону - ми якщо дали обіцянку, то дотримаємо його - ніякі тарифи не змінюватимуться", - запевнив Шмигаль.

Популярні зараз

Українські пенсіонери мають право на виплату від ООН: хто може розраховувати

В ООН прогнозують масову міграцію українців вже найближчими місяцями

Чи мають право працівники ТЦК затримувати людей на вулиці

У піджаку в стилі мілітарі та на шпильках: Олена Зеленська відвідала освітній фестиваль у Львові

Однак після закінчення сезону опалення деякі тарифи доведеться переглянути. Зокрема, підвищать тарифи на електроенергію. На жаль, це неминуче. Треба відновлювати енергосистему, ушкоджену ворогом. А це мільярди гривень, яких поки що немає де взяти. Компанії не мають коштів на відновлення енергосистеми, оскільки "латати" дірки від обстрілів доводиться постійно. Крім того, тарифи на електроенергію, за якими платить населення, у кілька разів нижчі від реальних. І це все доводиться компенсувати державі в умовах війни.

Тарифи на електроенергію підвищать після опалювального сезону: Шмигаль розповів, кого не торкнеться підвищення цін

Тому тарифи, звісно, підвищуватимуть. Денис Шмигаль запевнив, що соціально незахищені громадяни підвищення тарифів на електроенергію практично не відчують. Уряд зараз працює над механізмом захисту соціально вразливих верств населення. Тому їх підвищення тарифів практично не торкнеться.

"Уряд та Офіс президента однозначно можуть пообіцяти, що люди, вразливі верстви населення не можуть постраждати через будь-яку реалізацію проектів щодо розвитку відновлення, стабілізації, розвитку енергетики України", - наголосив прем'єр-міністр.

При цьому він додав, що шлях "до електроринку, ринку газу, розвитку цивілізованого енергетичного ринку для України важливий".

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Характерно, що в Україні шлях до ринку завжди пролягає через підвищення тарифів. Мабуть, це найкоротший шлях, відомий нашій владі.

Нагадаємо, незважаючи на три тижні без відключень електроенергії, українців попередили, що відключати світло все ж таки доведеться. Це може статися, коли енергоблоки електростанцій почнуть виводити на плановий ремонт.