Тариф на передачу енергії для держкомпанії "Укренерго" поки залишиться тим самим. Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) вирішила залишити в квітні його на тому ж рівні, що і зараз.
Таке рішення було ухвалено НКРЕКП на її засіданні сьогодні, 10 березня. До цього планувалося, що тариф зросте з 293,93 гривні за МВт*год до 300,6. Але поки, принаймні, у квітні, він залишиться колишнім.
НКРЕКП визнала можливим залишити колишній тариф через зниження виробництва так званої "зеленої" енергії. Ще одна причина, через яку НКРЕКП прийняла рішення поки не підвищувати тариф - численні прохання підприємств, для яких це підвищення тарифу на передачу електроенергії могло би стати фатальним. Підприємства і так ледве справляються з уже існуючими тарифами.
А між іншим, держкомпанія "Укренерго", провівши свої підрахунки, просила дозволу на підвищення тарифів до 414,66 грн/МВт*год. Мовляв, саме такий тариф здатний погасити витрати "Укренерго" на покриття взятих кредитів, а також погасити заборгованість перед виробниками "зеленої" енергії.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Але при такому підвищенні підприємствам довелось би десь знайти додаткові 2 мільярди гривень. А знайти їх ніде, хіба що - за рахунок підвищення собівартості продукції. Однак це остаточно поховало би конкурентоспроможність вітчизняних підприємств не тільки на міжнародних, але й на внутрішньому ринку.
Тому спочатку вирішено було приборкати апетити "Укренерго" і підвищити тариф на передачу електроенергії до 300,6 грн / МВт*год. У це підвищення закладалося лише часткове погашення кредитів "Укренерго". Решта ж витрат, зокрема, по компенсації виробникам "зеленої" енергії, НКРЕКП пропонувала віднести на рахунок держбюджету. Тим більше, що саме бюджет повинен фінансувати компенсацію виробникам "зеленої" енергії.
Однак зрештою тариф на передачу електроенергії вирішили поки зовсім не підвищувати. Як довго він протримається на теперішньому рівні, поки невідомо.