Today.ua

Тариф на передачу електоенергіі незабаром підвищать: споживачів хочуть змусити сплатити борги за “зеленими тарифами“

Вже незабаром, з 1 квітня, в Україні підвищать тарифи на передачу електроенергії. Це - питання вирішене. Залишилося лише з'ясувати, на скільки його піднімати. У цьому питанні у НЕК "Укренерго" і НКРЕКП думки не співпадають.

"Укренерго" хоче підняти тариф відразу на 41% - до 414,66 грн за МВт * год, а ось Нацкомісія до такого рішучого ривка не готова та пропонує обмежити тариф підвищенням на 3,6% - лише до 304,7 грн за МВт * годину. Сторони не зійшлися в тому, які витрати має компенсувати це підвищення.

НАЕК "Укренерго" хоче закласти в підвищення тарифу на передачу електроенергії свої кредитні борги перед держбанками (їх накопичилося на 10,25 млрд гривень). Крім того, компанія "Укренерго" також хоче туди закласти 11,35 млрд гривень, яких не вистачає на виплату боргу перед виробниками "зеленої енергії", що виник через їхній високий "зелений тариф". Причому борг перед "зеленими" компанія "Укренерго" хоче закласти в тариф на тій підставі, що його компенсація не передбачена в бюджеті на нинішній рік. Однак НКРЕКП не оцінила пориву "Укренерго", що прагне розрахуватися з усіма своїми боргами за рахунок споживачів. Нацкомісія схиляється до того, щоб закласти в запропоновані нею 3,6% підвищення лише компенсацію для погашення 1,5 млрд гривень кредитів.

Решту Нацкомісія не хоче закладати в підвищення тарифу на передачу електроенергії.

"Оскільки витрати за бюджетною програмою "Фінансова підтримка гарантованого покупця для оплати електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел" відповідно до норм закону можуть бути включені в державний бюджет до кінця 2021 року", - пояснили в НКРЕКП.

Категорично проти підвищення тарифу на передачу електроенергії виступили представники великого бізнесу

На думку президента об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександра Каленкова, підвищення тарифу призведе до збільшення собівартості їхньої продукції і зниження її конкурентоспроможності на ринку. Через це доведеться скорочувати обсяги виробництва, що обернеться масовою втратою робочих місць.

"Йдеться про десятки тисяч робочих місць. Перш за все, в таких галузях, як феросплави, та й металургія теж, хімічна галузь", - заявив Каленков.

Нагадаємо, споживачам, які витрачають багато електроенергії, радять обзавестися зонними лічильниками, які окремо враховують витрати за денним і нічним тарифом. Так можна заощадити чималу суму на грамотному витрачанні електроенергії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ