Названа собівартість газу українського видобутку

Автор: Марченко Любов

Тариф на газ в Україні має бути іншим - не таким, як платять українські споживачі. Його собівартість набагато нижча. Вона становить близько 2,5 гривні за кубометр.

Названа собівартість газу українського видобутку - today.ua

Таку цифру озвучив екс-директор з фінансових та інвестиційних питань НАК "Нафтогаз України" Ярослав Диковицький під час телевізійного ток-шоу.

"З тієї методикою, яку встановлювала НКРЕКУ, виходячи з тих витрат, які фактично понесло "Укргазвидобування" в 2020 році і донараховуючи до них податок на прибуток, ренту, ПДВ, така ціна була б не більше 2500 гривень", - заявив відставний чиновник Нафтогазу .

При цьому, якщо додати до цієї цифри ще суми, які були закладені для щорічних інвестицій у видобуток вітчизняного газу, то й тоді його собівартість склала би не більше 4300 гривень за тисячу кубометрів, додав Диковицький.

Популярні зараз

В Україні запропонували запровадити жорсткі штрафи для школярів

Землі досягла сильна магнітна буря: як довго вона триватиме

В Україні офіційно з'явилася професія домробітник: Рада ухвалила закон

Мінус 50% від пенсії: стало відомо, кому обмежать виплати

Екс-чиновник Нафтогазу має на увазі так звану програму "20/20", благополучно провалену Нафтогазом. Програма була затверджена ще в 2016 році, коли обсяг видобутку українського газу держкомпанією Укргазвидобування становив 14,6 мільярда кубометрів на рік. Тоді Нафтогаз поставив перед своєю "дочкою" амбітний план: двісті до 2020 річний обсяг видобутку до 20 млрд кубометрів. А в сукупності з приватними видобувними компаніями річний обсяг газу українського видобутку повинен був скласти більше 27 мільярдів кубів. Названа собівартість газу українського видобутку Однак Нафтогаз із тріском цю програму провалив. І в підсумку власний видобуток газу в Україні не тільки не зріс, але й скоротився.

Адміністративні витрати Нафтогазу з'їдають майже весь його прибуток

За словами відставного топ-менеджера Нафтогазу, з аудиторського звіту, складеного за діяльності компанії за минулий рік, видно, що з 27-мільярдного прибутку, отриманого в результаті видобутку газу, 15 мільярдів пішло на комерційні витрати Нафтогазу. Тобто, при такому адмініструванні шкурка вичинки не варта.

На думку Диковицького, незабаром в газовому господарстві України може з'явитися ще одна проблема - різке збільшення тарифу на транспортування газу. Причому, як по магістральних газопроводах, так і на розподіл по місцевих мережах. У сумі це може перевищити витрати на покупку самого газу в компанії-постачальника.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Так може статися, що після 2024 року в кінцевій ціні для споживача ці витрати на розподіл і на транспортування можуть перевищити ціну газу, яка є на сьогоднішній день. Не визначені обсяги транзиту газу, ми не чуємо про перспективи укладення в подальшому контрактів, тому в недалекому майбутньому ця проблема буде стояти доволі гостро ", - говорить експерт.

Нагадаємо, в Україні зросли ціни на дрова: опалення газом і дровами вже коштує приблизно однаково.