Тариф на газ для побутових споживачів може бути знижений у кілька разів - Нафтогаз

Компанія Нафтогаз заявила про зниження тарифу на газ для більшості своїх клієнтів. Йдеться про споживачів, які отримують від Нафтогазу блакитне паливо як від постачальника останньої надії (ПОН). Компанія має намір автоматично перевести їх під свою юрисдикцію. Тоді вони зможуть отримувати газ за фіксованим тарифом на газ, який зараз дорівнює 7,96 гривні за кубометр.

Тариф на газ для побутових споживачів може бути знижений у кілька разів - Нафтогаз - today.ua

Проте Нафтогаз не може приймати свавільні рішення, оскільки він, як і решта постачальників, діють у рамках закону. Тому компанія звернулася по дозвіл до Регулятора – НКРЕКП.

"ДК "Нафтогаз України" звернулася до НКРЕКП, щоб усіх побутових клієнтів ПОН можна було автоматично перевести на умови нашої базової річної пропозиції. Це дозволить клієнтам отримувати газ протягом усього опалювального сезону за однією з найвигідніших цін на ринку газу – 7,96 грн /куб. м (з ПДВ, без вартості розподілу/доставки)", - йдеться у повідомленні, яке компанія опублікувала у своєму Facebook.

Тариф на газ для побутових споживачів може бути знижений у кілька разів - Нафтогаз У повідомленні також йдеться, що зараз клієнти, які отримують газ від Нафтогазу, як від ПОН, зазнають величезних збитків. Їм доводиться платити за кубометр ціну, яка вища за фіксований річний тариф майже в 6 разів. Причому компанія сама не встановлює цей тариф: його розраховують за формулою, затвердженою урядом. За умовами ринку ця ціна може змінюватися щодня. Так, наприклад, на 3 грудня вона становила 46,7 грн./кубометр. Отже, наприкінці грудня для багатьох таких споживачів суми в платіжках можуть виявитися шокуючими.

При цьому в усіх споживачів, які належать до цієї категорії, вже було достатньо часу для того, щоб укласти договір з новим постачальником газу і таким чином уникнути ПОНу.

"Акцентуємо! ПОН – це тимчасове рішення для таких споживачів. Вони повинні протягом кількох місяців вибрати нового ринкового постачальника газу. Про це ми постійно нагадуємо і просимо зробити... Чому люди, які опинилися на ПОН, досі не обрали свого постачальника – риторичне питання. Але ми робимо все можливе, щоб захистити споживачів", - йдеться у повідомленні від Нафтогазу.

Водночас, теплопостачальним підприємствам (ТКЕ) та ОСББ пропонується підписати трирічний договір з компанією Нафтогаз Трейдинг, за яким вони зможуть у перший рік отримувати газ за тарифом 7,42 грн/кубометр (з ПДВ, але без транспортування). А бюджетним установам та організаціям пропонують брати газ за фіксованою вартістю – 16,55 (з ПДВ без транспортування).

Тепер своє слово має сказати НКРЕКУ, яка вирішить, як вчинити з такими клієнтами.

Нагадаємо, раніше Нафтогаз оголосив щодо переведення частини своїх користувачів на інший тарифний план.

ДЖЕРЕЛОfacebook