Тариф на електроенергію: влада розглядає три сценарії його підвищення

Тариф на електроенергію для населення будуть підвищувати. Це процес неминучий. 30 квітня завершується період, протягом якого в Україні діяла заборона на підвищення тарифу на електроенергію для побутових споживачів. Його можуть продовжити ще на місяць. Однак влада ще не визначилася, який сценарій підвищення обрати: м'який, помірний або жорсткий.

Тариф на електроенергію: влада розглядає три сценарії його підвищення - today.ua

На сьогодні тариф на електроенергію для населення вдвічі нижчий тарифів для підприємств. Через те, що виробники електроенергії регулярно недоотримують гроші за свої послуги, їхня галузь зазнає збитків. А це загрожує дуже серйозними проблемами для енергетичної незалежності країни.

Які є сценарії підвищення тарифу на електроенергію

Перший сценарій - найкращий для споживачів. Кабмін залишить з 1 травня тариф на електроенергію на рівні 1,68 гривні за КВт*год. Причому такий тариф буде залишатися до кінця 2021 року. І лише потім його почнуть підвищувати. Це дозволить побутовим споживачам трохи зібратися з силами, щоби прийняти неминуче підвищення без стресів.

Другий сценарій - помірний. Цей сценарій передбачає, що підвищення тарифу на електроенергію буде вже цьогоріч. Причому підвищуватися він буде двічі: з 1 травня і з 1 вересня. Обидва рази - на 15%. Це дозволить за підсумками 2021 року підвищити тариф на електроенергію більш ніж на 30% порівняно до того, який у нас є зараз. Таким чином, із 1 вересня він може досягти 2,22 гривні. Тариф на електроенергію: влада розглядає три сценарії його підвищення Третій сценарій - жорсткий. Тариф на електроенергію піднімуть відразу на 30%. Але піднімуть його не з 1 травня, а приблизно з другого півріччя, з 1 липня.

Який сценарій обере уряд - поки незрозуміло. Однак, як інсайдять люди, наближені до влади, у будь-якому випадку підвищувати тариф на електроенергію будуть. Питання лише в тому, на скільки і як швидко.

У будь-якому випадку уряд буде втілювати в життя сценарій від НКРЕКУ. Це - сценарій поетапного підвищення тарифу на електроенергію до травня 2023 року - поки тариф для побутових споживачів не зрівняється з цінами, які платить промисловість.

Правда і після цього вакханалія з тарифом не припиниться. З 2023 року планують повністю занурити населення у ринкову стихію. Уже ніхто не буде підвищувати тариф на електроенергію планомірно. Він просто буде змінюватися на догоду коливанням ринку. При цьому навряд чи він буде коливатися в меншу сторону.

Нагадаємо, подейкують про ще один можливий варіант, який розглядає уряд. Нібито тариф на електроенергію можуть взагалі не підвищувати, але при цьому підвищать екологічний податок.

ДЖЕРЕЛОliga.net