Тариф на електроенергію в Україні піднімуть удвічі

В Україні вже в найближчі місяці піднімуть тариф на електроенергію. Аналітики прогнозують, що вартість електрики для населення зросте приблизно вдвічі. Однак влада поки не визначилася, з якої дати почне діяти підвищений тариф.

Тариф на електроенергію в Україні піднімуть удвічі - today.ua

Поки на сьогодні тариф на електроенергію для побутових споживачів залишається набагато нижчим від ринкового. Його стримують спеціальні зобов'язання, за якими ціна електрики для населення залишається низькою.

Навіть після січневого скасування пільгового тарифу на електроенергію, нині існуючий єдиний тариф, що дорівнює 1,68 гривні, і близько не покриває витрат виробників і постачальників енергії. Тому його, звичайно, будуть підвищувати.

Сценарії цього підвищення розглядаються урядом різні. Схиляються до того, що чинний тариф 1,68 залишать до якоїсь норми споживання. А все, що понад цю норму, оплачуватиметься за набагато вищим тарифом.

Чиновники розглядали питання щодо пільги на перші 300 кВт*год. Тобто, до цього показника буде діяти теперішній тариф 1,68 гривні. А все, що спожито понад нього, буде коштувати по 3,42. Але начебто в уряді більше схиляються до іншої ідеї: зберегти тариф в 1,68 гривні для перших 500 кіловат.

Тариф на електроенергію в Україні піднімуть удвічі Можливо, дію спеціальних зобов'язань залишать ще й на квітень. А ось далі - малоймовірно, що ціна залишиться колишньою. З травня, або вже влітку, ціну на електрику обов'язково підвищать. Цього вимагає від нас МВФ, та й самій Україні нічим покривати різницю між тарифом для населення і його реальною ціною.

"Якщо порахувати повні витрати на поставку струму побутовому споживачеві, то ціна виходить на рівні 3,5 грн / кВт · год. Плюс-мінус 20 копійок. Тобто тариф на електроенергію зростатиме. Це вже очевидно як двічі два. Питання тільки в термінах ", - говорить економічний експерт Дмитро Марунич.

Про те, що тариф на електроенергію може бути вище  за 3 гривні, каже і голова наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

"Я думаю, що це питання відсунуть десь до кінця літа. Хоча плани були піднімати вже в травні. Я думаю, що підвищення буде поетапне. І 3,42 грн / кВт · год - це цілком реальна вартість електроенергії на 2022 рік" , - припускає Корольчук.

Нагадаємо, в будь-якому випадку найпотужніший ціновий удар від підвищення тарифу на електроенергію дістанеться людям, які опалюють свої будинки електрикою, і в яких немає альтернативного джерела опалення.

ДЖЕРЕЛОvesti.ua
Monobank оновив мобільний додаток: що змінилося для користувачів
Monobank вже на цьому тижні порадує своїх клієнтів новим оновленням. Співзасновник банку Олег Гороховський на своїй сторінці у Facebook анонсував ряд ...
П'ять знаків Зодіаку, які закохуються один раз і на все життя
Серед всіх знаків Зодіаку є ті, для яких кохання означає більше, ніж для усіх інших. Якщо вони і закохуються, то раз і на все життя. Астрологи перекон...
Оля Полякова розповіла, чому поїхала у відпустку без чоловіка
Оля Полякова полетіла на відпочинок в теплі краї знову без чоловіка. Компанію їй склала її молода мама, а також дві підрослі красуні-дочки. Зірка зізн...
В Україні очікується дефіцит дизельного палива: поставки зупиняться вже у травні
Дизельного палива в Україну поставляється все менше. Через зупинку поставок із заводів “Роснафти“ і планового техобслуговування на Мозирському НПЗ (Бі...
Українцям назвали нові терміни подорожчання електроенергії: коли і на скільки злетять тарифи
Вартість кожного кВт-год електроенергії при споживанні понад 500 кВт-год на місяць може вирости вже з 1 липня. Тариф за світло становитиме 2,5 грн за ...