Вже з 1 жовтня в Україні стане нижчим тариф на електроенергію. Більшість українських сімей платитимуть за електрику по 1,44 гривні за кВт-годину, а не по 1,68, як ми всі платимо зараз. Однак при цьому близько 600 тисяч українських сімей будуть змушені платити за електрику вдвічі більше, ніж у минулому опалювальному сезоні.
Причина - у жонглюванні тарифом на електроенергію, за якого виходить, що тариф начебто знизили, а на ділі плата за електрику стала вища.
Чому для деяких громадян тариф на електроенергію став вище?
Вся справа - у пільгах. Вірніше, в їхньому скасуванні. До 1 січня 2021 року в Україні існував пільговий тариф на електроенергію. За перші 100 кВт-годин спожитої електроенергії українці платили по 90 копійок. При цьому, все, що нагоряло понад цей показник, оплачувалося за тарифом 1,68 гривні.
Ще більш щедру пільгу мали власники осель, які опалюються електроенергією. Для них цей 90-копійчаний тариф поширювався на обсяг споживання до 3000 кВт-годин.
Бачачи таке масове невдоволення, уряд вирішив тариф не знижувати, проте частково компенсувати з бюджету таким громадянам витрати на електрику. Правда, ця компенсація була призначена лише на три місяці, але з нею все-таки людям якось вдалося пройти пік зимових холодів.
У цьому ж році, судячи з усього, ніякої пільги нікому не передбачається. Хіба що - обіцяний тариф по 1,44 для тих, хто спалює менше 250 кВт-годин на місяць. Звичайно, власників будинків з електроопаленням така знижка "ніяким боком" не стосується: вони-то точно за місяць спалюють, принаймні, у 10 разів більше, ніж заповітні 250 кіловат.
Тому величезна кількість сімей (ті самі торішні 600 тисяч) будуть змушені цьогоріч платити за електрику вдвічі більше, ніж у минулому опалювальному сезоні. Якщо тільки уряд знову не кине їм "рятувальний круг" у вигляді якоїсь допомоги.
Однак в Україні є народна прикмета: чим більше МВФ зволікає із видачею чергового кредитного траншу нашій країні, тим менше "рятувальних кругів" кидає своїм громадянам українська влада.
Нагадаємо, українцям дали поради, як можна "вписатись" у пільговий тариф на електроенергію. Тим, у кого будинки опалюються електрикою, краще такі поради не читати.