Тариф на електроенергію підвищили, але українцям зберегли можливість платити за світло вдвічі дешевше

В Україні з червня введено в дію новий тариф на електроенергію для населення – 2,64 грн/кВт-год. Він виявився вищим від попереднього на 83%. Відповідно, платіжки за світло стануть "важчими" на стільки ж. Проте уряд залишив українцям можливість платити за світло вдвічі дешевше.

Тариф на електроенергію підвищили, але українцям зберегли можливість платити за світло вдвічі дешевше - today.ua

В урядовій постанові №544 зберегли можливість українцям платити за електрику за меншим тарифом.

Таку нагоду матимуть власники двозонних лічильників. Використання таких лічильників вже зарекомендувало себе позитивно і раніше. З таким лічильником енергія, спожита в нічний час, коштує вдвічі дешевше за денні тарифи. Це правило зберігається і тепер, коли введено в дію новий тариф на електроенергію.

Власники двозонних лічильників, як і раніше, оплачуватимуть нічне споживання вдвічі дешевше. Таким чином, нічний тариф на електроенергію становитиме 1,32 грн/кВт-год. Це навіть нижче за той тариф, який був до підвищення – 1,44 грн.

Користуватися нічним тарифом споживачі зможуть, як і раніше, з 23-ї вечора до 7-ї ранку. А денне споживання вони оплачуватимуть за оновленим денним тарифом 2,64. Як і раніше, на ніч можна буде перенести найенергоємніші процеси: прання, нагрівання бойлера, заряджання акумуляторів.

Встановити двозонний лічильник усе ще можна

Щоправда, кажуть, що у Києві черга на встановлення таких лічильників розтягнута до листопада. Однак у менших містах клієнтам доведеться чекати менше. Вартість такого лічильника становить від 1,6 до 2,4 тис. грн. Але фахівці вже підрахували, що за місячного споживання 250 кВт-год можна буде щомісяця економити по 165 грн. Отже, за 10-12 місяців вартість лічильника окупиться.

При цьому не обійшлося і без "ложки дьогтю". Нічний тариф буде дійсним лише за місячного обсягу споживання, який не перевищуватиме 250 кВт-год. Це, звичайно, суттєво звужує можливість його використання. І для домогосподарств, де є багато енергоємних приладів, мабуть, тепер такий спосіб економії буде неприйнятним.

Нагадаємо, фахівці також порадили, як реально знизити споживання електрики в будинку.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel