Тариф на електроенергію хочуть зробити чотириступінчастим: багаті плакатимуть

Тариф на електроенергію має бути різним для різних споживачів. Чим більше електрики споживає домогосподарство, тим вищою має бути її ціна. А для громадян з низьким обсягом споживання слід залишити найменшу вартість.

Тариф на електроенергію хочуть зробити чотириступінчастим: багаті плакатимуть - today.ua

Така пропозиція надійшла від члена парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, депутатки із фракції Голос Інни Совсун.

Нині українці платять за заниженими тарифами на електроенергію. При цьому різницю вартості реального тарифу і того, що платять споживачі, покривають інші учасники ринку електроенергії. Тобто вони фактично субсидують побутових споживачів. Причому однаково субсидують і тих, хто використовує щомісяця кілька тисяч кіловат на басейн з підігрівом, і тих, хто "вписується" у 100 кіловат.

Це несправедливо, вважає нардеп. Тому потрібно вводити три- або навіть чотириступінчастий тариф на електроенергію для клієнтів із різним обсягом споживання. Відповідно, той, хто за місяць спалює більше електрики, повинен буде платити за вищим тарифом.

Тариф на електроенергію хочуть зробити чотириступінчастим: багаті плакатимуть

"Для початку нам потрібно запровадити більше градацій. У нас зараз лише два етапи зміни ціни для населення – менше і більше 250 кВт·год на місяць. Для тих, хто споживає ще більше, варто запровадити вищу ціну. Просто дивитися за обсягом споживання" , – пояснила Інна Совсун.

При цьому, якщо клієнтам із високим обсягом споживання виставити високі тарифи, це змусить їх дбати про енергозбереження. Нинішні низькі ціни їх до цього ніяк не стимулюють, вважає нардеп.

"Зараз їм немає сенсу, тому що електроенергія з мережі дуже дешева. Треба поступово впроваджувати заходи енергоефективності, надспоживачів стимулювати тарифами. Також треба й думати про заходи щодо енергоефективності для тих, хто менше споживає. У людей платіжка зменшилася б удвічі", - переконана депутатка.

Нагадаємо, за словами голови НКРЕКП Костянтина Ущаповського, нинішній тариф на електроенергію вчетверо нижчий від його реальної ринкової вартості. Тому кіловат має коштувати не 1,44 чи 1,68 грн як зараз, а 6 грн, як це є насправді.

ДЖЕРЕЛОukranews.com