В Україні перевірять газові лічильники і покарають тих, хто занижував показники

В Україні проходить масова звірка показників лічильників газу або так звана інвентаризація показників лічильників. Звірку проводять із кількох причин. Одна з них, і, мабуть, вона головна - умисне заниження споживачами показників лічильника, які вони передають газовикам. При цьому приховати обсяг споживання газу все одно не вдасться, проте споживачі сподіваються "перерозподілити" зимові обсяги газу на літо, коли він буде дешевшим. Таким чином вдасться заплатити за газ меншу ціну.

В Україні перевірять газові лічильники і покарають тих, хто занижував показники - today.ua

Газовики назвали причини, через які затіяли звірку показань лічильників газу

  1. Оператор ГРС зобов'язаний раз на півроку проводити звірку показань лічильників газу.
  2. Минулий опалювальний сезон видався непростим. У порівнянні з літом минулого року втричі зросли тарифи на газ. Крім того, зима і весна були холодними, що призвело до великого обсягу споживання газу. При цьому багато власників будинків, які опалюються газом, показали за зиму 2021 року менші обсяги споживання газу, ніж за зиму 2020 року, хоча тоді було набагато тепліше.
  3. Ще одна причина - політики, які кидали в маси популістські гасла про те, що українці можуть не платити за дорогу комуналку.

Через ці причини зараз доводиться проводити тотальну звірку показників лічильників газу з тим, що клієнти передавали газовим компаніям. В Україні перевірять газові лічильники і покарають тих, хто занижував показники Якщо в результаті перевірки дані, які передавав споживач, будуть відрізнятися від того, що було виявлено в результаті звірки, то за справжні дані будуть прийняті ті, які зняті контролерами з лічильника газу.

Як буде проводитися оплата за приховані кубометри

Споживачі газу навмисне занижували показання лічильників в надії на те, що літні тарифи на газ виявляться дешевшими, і можна буде тоді оплатити "зимовий" газ за нижчою ціною. Однак тепер, схоже, постачальники газу розвінчали їхні надії, виставивши літні ціни, а також річний тариф на газ вищі, ніж були в опалювальному сезоні.

У будь-якому випадку тепер доведеться сплатити різницю між тими кубометрами, які є на лічильнику, і тими, що передавалися газовикам.

"У нас існує остання дата зняття показників або передачі показників. Показники передаються щомісяця до 25 числа, і споживач несе відповідальність за достовірність інформації, переданих даних. Відповідно, донарахування відбуватимуться відповідно до періоду з моменту останньої фіксації показань лічильника», - роз'яснила член НКРЕКУ Ольга Бабій .

Отже, виходить, що споживачі, які взимку свідомо занижували обсяги газу в своїх звітах, будуть змушені тепер оплатити ці приховані кубометри за вищою ціною.

Нагадаємо, новий глава "Нафтогазу" Юрій Вітренко обіцяє подумати, як знизити тарифи на газ для населення. Перед цим, будучи главою Міненерго, він думав, як знизити тариф на електроенергію.

ДЖЕРЕЛОkosatka.media