Субсидію тепер оформлятимуть по-новому: українцям розповіли, куди звертатися

Субсидія тепер буде оформлятися в Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП). Доступ до держпослуг став ще простішим. При цьому в уряді кажуть, що незабаром спектр послуг ЦНАП ще виросте. Отримати будь-яку послугу з Центру можна буде, не виходячи з дому.

Субсидію тепер оформлятимуть по-новому: українцям розповіли, куди звертатися - today.ua

Крім субсидії, яку тепер можна буде оформити в ЦНАП, в цих же центрах можна буде отримати великий спектр інших адміністративних послуг. Сюди ж можна буде звернутися з питань перерахунку пенсії, а також за соцдопомогою для непрацюючих осіб. Там же можна буде оформити і соцдопомогу для внутрішньо переміщених осіб.

З 17 лютого набула чинності постанова Кабміну "Про Національну веб-платформу надання адміністративних послуг". Держава хоче об'єднати на єдиній інтернет-платформі весь спектр адміністративних послуг.

Субсидію тепер оформлятимуть по-новому: українцям розповіли, куди звертатися

Всі послуги, які надає ЦНАП, можна буде замовити не тільки зі стаціонарного комп'ютера, але й зі смартфона або планшета. Крім того, в зв'язку з проведенням адмінреформи, тепер не буде ЦНАПів, які були створені районними адміністраціями.

Функціонуватимуть лише ЦНАПи в територіальних громадах, які створені органами місцевого самоврядування. Всі паспорти, посвідчення та інші документи можна буде отримати із ЦНАП поштою.

Таким чином, субсидію тепер можна буде оформити в будь-якому ЦНАП, навіть не виходячи з дому.

Нагадаємо, громадяни України мають право на виплату монетизованої субсидії. Для того, щоб її отримувати "живими грошима", потрібно подати заяву в органи соцзахисту за місцем проживання.

ДЖЕРЕЛОtsn.ua