Субсидія в Україні може змінюватися щомісяця, якщо відбуватимуться зміни тарифів на комунальні послуги. Проте самим споживачам не потрібно повідомляти органи соцзахисту про зміну вартості комуналки. Про це повідомлятимуть самі постачальники послуг.
Про це розповіли у консультаційному центрі "ГазПравда".
Йдеться насамперед про тарифи на газ, які можуть змінюватись. Більшість побутових споживачів користуються незмінним фіксованим тарифом на газ до кінця опалювального сезону. Проте деякі споживачі платять за місячними тарифами, а там вартість газу щомісяця змінюється.
Крім того, з нового року зростуть тарифи на розподіл газу, що може вплинути на розмір державної допомоги.
Споживачам не потрібно повідомляти органи соцзахисту про те, що постачальники комунальних послуг змінили тарифи. Про це повідомляють самі постачальники.
"На сьогоднішній день розмір нарахованих пільг/субсидій на природний газ залежить від чинної протягом розрахункового періоду ціни на природний газ, за якою постачальником газу здійснюється постачання природного газу конкретному одержувачу пільги або субсидії, та доведеної ним структурним підрозділам з питань соціального захисту населення (УСЗН) )", - йдеться в інформації.
При цьому якщо споживач потрапив на обслуговування до постачальника останньої надії (ПОНа), то він має сам повідомити про це органи соцзахисту.
Споживачі також повинні пам'ятати, що субсидія надається не на весь обсяг комунальних послуг, а лише на так звану соціальну норму. Все, що спожито понад цю норму, має бути сплачено повністю. Однак у цієї "медалі" є і зворотний бік. Якщо споживач не спалив стільки ресурсу, скільки відводиться йому за соціальними нормами, то гроші, зекономлені на субсидії, залишаються йому.
В інформації також нагадали, хто не отримає субсидію у грошовій формі, а лише у безготівковій. Це стосується боржників, які на момент оформлення субсидії мають заборгованість із комуналки понад 340 гривень. У такому разі субсидія призначається їм до кінця опалювального сезону лише у безготівковій формі.