Субсидії українцям виплачуватимуть у додатку “Дія“: витратити гроші на щось інше не вийде

В Україні мають намір перевести виплату субсидій та контроль за їхньою витратою у додаток "Дія". Таким чином, можна буде не тільки зручно керувати коштами, виділеними для допомоги на оплату комунальних послуг, але й контролювати їхні витрати.

Субсидії українцям виплачуватимуть у додатку “Дія“: витратити гроші на щось інше не вийде - today.ua

Ідея "субсидії у смартфоні" виникла після того, як через "Дію" стали виплачувати "тисячу Зеленського". Таким чином, за віртуальними картами "еПідтримка" можуть з'явитися віртуальні карти "еСубсидія".

Про те, як функціонуватиме карта "еСубсидія", розповів заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма в інтерв'ю одному з українських видань. Субсидії українцям виплачуватимуть у додатку “Дія“: витратити гроші на щось інше не вийде За словами чиновника, запровадження такої картки дозволить нарешті впорядкувати виплату субсидій громадянам. Призначення та виплата субсидії через "Дію" допоможе верифікувати кожного одержувача субсидії та відмести усіх, хто не підходить за будь-яким критерієм.

"Що заважає випустити „еСубсидію"? Таку саму карту, кошти з якої можна витратити лише на оплату комунальних послуг. Це дозволить верифікувати отримувачів субсидій… Так, із мільярдів гривень, які виділяються на субсидії, більшість потрапляють у ціль, але є й зловживання. І ми зможемо верифікувати кожного отримувача", - поділився міркуваннями Шурма.

В Україні вже не перший рік, відбувається верифікація одержувачів субсидії. Завдяки верифікації, лави незаконних одержувачів держдопомоги неухильно рідшають. На сьогоднішній день перевірки виявляють близько 2-3% незаконних субсидіантів. Як правило, їх вдається "вивести на чисту воду" після великих покупок. Вони або купують акцій підприємств, або роблять великі перекази під виглядом благодійності, або купують елітний автомобіль чи розкішний будинок.

Нагадаємо, у Мінсоцполітики попередили, що позбавлятимуть субсидій безробітних громадян, які ніде офіційно не працюють і не навчаються.

ДЖЕРЕЛОnapensii.ua