Кабмін пом'якшив нормативи, за яких можуть призначити субсидію. Причому оновили їх "заднім числом". Серед іншого, назвали максимальну житлову площу, за якої ще можлива субсидія.
З кожним роком отримати субсидію на оплату житлово-комунальних послуг дедалі складніше. Вартість комуналки усе вища, а суми, що виділяються державою на виплату субсидій, усе менші. Вимоги до отримання субсидії посилюються. Втім, в окремих випадках сім'ям все ж дають допомогу на оплату комуналки, навіть якщо вони не вписуються в ці жорсткі нормативи. І все ж, є нормативи, за яких субсидія "не світить" нікому. Зокрема, йдетьтся про максимальний розмір житлоплощі, вище якого вже не варто розраховувати на допомогу від держави.
На яку максимальну норму житла призначається субсидія
За нормами, які зараз прийняті, субсидія призначається при нормі житлоплощі 49 квадратних метрів на домогосподарство та одну людину. Далі на кожного члена сім'ї додається ще по 13,65 квадратного метра. Тобто, на сім'ю з трьох осіб субсидія надається на площу до 76 квадратних метрів. Однак є житлоплоща, за якої вже не варто розраховувати ні на яку субсидію.
Субсидію не дадуть якщо:
- площа квартири перевищує 130 кв. м;
- площа будинку - більше 230 кв. м.
Зате тепер, згідно зі змінами, субсидію можна отримати навіть у тому випадку, якщо іншим житлом ви володієте на правах спільної часткової або спільної власності, а також, якщо маєте будинок в сільській місцевості, отриманий вами у спадок, уточнили в Мінсоцполітики.
Коли призначають субсидію на понаднормативну площу житла
У цьому випадку субсидію можуть дати, якщо серед членів домогосподарства є непрацездатні особи (інваліди, діти, пенсіонери). Під час минулого опалювального сезону в Україні налічувалося 450 тисяч таких сімей, яким субсидії були призначені при надмірній житлоплощі.
Нагадаємо, українцям також збільшили суму депозиту, за якої може бути призначено субсидія. Раніше це було 56 тисяч, тепер же її замінили на 100 тисяч.