Житло після війни в Україні будуватимуть зовсім по-іншому. Будинки будуть зводити одразу з бомбосховищами. А підземні паркінги зміцнюватимуть, щоб вони стали невразливими для обстрілу.
Про таку нову концепцію післявоєнного містобудування розповів у своєму Facebook голова Мінінфраструктури Олександр Кубраков.
Незважаючи на те, що війна ще не закінчена, президент Володимир Зеленський вже доручив уряду розробку плану відновлення зруйнованих міст та міської інфраструктури.
"Пам'ятаю, що більше місяця тому я був у Харкові та обіцяв харків'янам і міському голові Ігорю Терехову побудувати нову розв'язку в місті. Ми її обов'язково зробимо", - поділився міністр ще довоєнними планами.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Він також розповів, що український уряд має конкретні дані щодо матеріальних втрат, завданих загарбниками містам і селам нашої країни. Після війни Росія заплатить за все. Наприклад, у Харкові масштаби руйнувань – колосальні. Зруйновано майже 1300 житлових багатоповерхівок, 70 шкіл, 54 дитсадки, 16 лікарень. Не набагато кращі справи і в Чернігові. А вже про Маріуполь, а також столичні міста-супутники і говорити нічого.
Міста відбудовуватимуть з урахуванням нової реальності, каже міністр. Зокрема, при будівництві нових будинків враховуватимуть досвід Ізраїлю, який уже багато десятиліть живе у стані війни і при цьому бурхливо розвивається.
"Проектування нових будинків має відбуватися вже з укріпленим підземним паркінгом (на зразок того, як це роблять в Ізраїлі), з використанням енергозберігаючих технологій. Зокрема про це були і є проекти "Велике будівництво" та "Енергетична незалежність" - щодо продуманих рішень для розвитку сучасної захищеної України", - пише міністр.
Звичайно, через війну виявилися розірваними багато логістичних ланцюжків. Їх потрібно негайно відновлювати там, де це можливо. А десь терміново доведеться налагоджувати нові шляхи постачання.
"Зрозуміло, що після перебудови логістики може підвищитися собівартість. Але бізнес навіть за таких умов має працювати, створювати і зберігати робочі місця. В умовах війни це надважливо. Хочу запевнити, що на рівні держави розробляються всі можливі варіанти компенсації, зниження податкового і бюрократичного навантаження" для підприємців", - наголосив Кубраков.
Глава Мінінфраструктури також зазначив, що вже з наступного тижня в Україні запускатимуть великі металургійні підприємства, які було зупинено з початком війни. Це дасть нашій країні можливість відновити велике виробництво та одну з основних експортних складових України.
Нагадаємо, українцям розповіли, як їм компенсуватимуть житло, втрачене під час війни.