Страховий стаж, необхідний для пенсії, деяким українцям подвоять

Автор: Марченко Любов

В Україні розмір пенсійних виплат залежить від страхового стажу. Чим більший стаж, тим буде вищою, відповідно, пенсія. Але страховий стаж та пенсію деяких українців може бути збільшено.

Страховий стаж, необхідний для пенсії, деяким українцям подвоять - today.ua

Про те, кому страховий стаж можуть подвоїти, розповіло видання Napensii.

Для того щоб вийти на пенсію за віком, українці мають досягти пенсійного віку – 60 років. Але цього для виходу на пенсію замало. Потрібно також мати достатню кількість років страхового стажу. Причому складність нинішньої ситуації в тому, що з кожним роком вимога до тривалості страхового стажу зростає на рік.

Так, минулого року українцям було достатньо 29 років стажу, щоби вийти на пенсію в 60. Проте вже цьогоріч знадобиться 30 років, а в 2024 потрібен буде 31 рік, аби стати пенсіонером. Такий щорічний приріст триватиме до 2028 року, доки вимога щодо стажу не зросте до 35 літ.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Звичайно, багато українців за своє життя встигли попрацювати і понад 35 років. Однак не варто забувати, що йдеться саме про страховий стаж, тобто про той період часу, коли із зарплати працівника сплачувались страхові внески до Пенсійного фонду. А такою бездоганною трудовою біографією можуть похвалитися далеко не всі наші співгромадяни, оскільки, починаючи з буремних 90-х і по сьогодні, в Україні процвітає тіньова зайнятість. Тобто, люди працюють і навіть одержують за це зарплату, а ось жодних податків за них роботодавець не сплачує.

Втім, не всіх роботодавців варто при цьому вважати лиходіями, які наживаються за рахунок рабства та безправ'я найманих працівників. Багато хто просто не може сплачувати непомірних податків, якими їх обклала "ненька".

Отже, чим упевненіше людина наближається до заповітного пенсійного віку, тим ретельніше вона починає лічити кожен місяць свого страхового стажу. І якщо є в неї можливість отримати подвійний страховий стаж за якісь періоди роботи, то гріх було би цією можливістю не скористатися.

Відповідно до змін, внесених до статті 60 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, певним категоріям громадян можуть зарахувати один рік страхового стажу за два. Йдеться про українців, які працюють у спеціалізованих медустановах.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Право на подвоєння свого стажу мають працівники, які трудились:

  • у протичумних та лепрозорних установах;
  • у психіатричних лікарнях;
  • у медустановах, які займаються лікуванням ВІЛ-інфікованих та громадян, які хворіють на СНІД;
  • в інфекційних установах реанімаційних відділень.

Нагадаємо, деякі українці можуть втратити частину страхового стажу, необхідного для пенсії.

Головне