Страховий стаж для пенсії в Україні зможуть заробити навіть нелегальні працівники: в уряді готують законопроект

В Україні готують законопроект, який дозволить заробити страховий стаж для виходу на пенсію навіть нелегально зайнятим працівникам. Якщо парламент його проголосує, то вже незабаром українці, які працюють "в тіні", зможуть стати учасниками системи соціального страхування.

Страховий стаж для пенсії в Україні зможуть заробити навіть нелегальні працівники: в уряді готують законопроект - today.ua

Про це розповіла в ефірі одного з вітчизняних телеканалів глава Мінсоцполітики Марина Лазебна. За словами чиновниці, зараз в її міністерстві активно трудяться над розробкою законопроекту, який дозволить залучити неформально працевлаштованих українців до системи соціального страхування. Таким чином, ці люди зможуть заробляти собі страховий стаж, аби потім, на старості, не залишитися зовсім без пенсії.

Лазебна каже, що згідно з підрахунками Мінсоцполітики, в Україні принаймні півмільйона працездатного населення працює на основі неповної та неформальної зайнятості. Всі ці люди не можуть заробити собі страховий стаж, і потім не зможуть вчасно вийти на пенсію. А дехто й взагалі не зможе розраховувати на пенсійні виплати.

Страховий стаж для пенсії в Україні зможуть заробити навіть нелегальні працівники: в уряді готують законопроект

"Ми розробили законопроект і відправили його на експертизу в Міжнародну організацію праці, і будемо рухати його далі, тому що чим більше людей залучено в систему соціального страхування, чим більше працює, тим більше вони мають право на гідну пенсію, тому це питання номер один" , - говорить Марина Лазебная.

Втім, йдеться навіть не про гідну пенсію, а хоч би про яку-небудь. Адже багато молодих українців, вступаючи в доросле життя, відразу потрапляють до сфери тіньової зайнятості і при цьому, працюючи вже по 8-10 років, не мають жодного року страхового стажу. Вони і так вже "запізнилися" вчасно піти на пенсію і не отримають її в 60 років. А якщо ситуацію не змінити, то величезний пласт українських громадян, все життя чесно пропрацювавши, не отримає в старості ніякої пенсії через те, що у них не буде страхового стажу.

У той же час, незважаючи на боротьбу з тіньовою зайнятістю, здолати її поки не виходить. Тому такий законопроект дуже на часі.

Нагадаємо, українцям розповіли, як вони можуть дізнатися свій страховий стаж, і що робити, якщо в ПФУ весь стаж не зараховано.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua