Вартість проїзду у міському транспорті зросте: українців змусять заплатити за пільговиків

Автор: Марченко Любов

В Україні неминуче зросте вартість проїзду в міському транспорті. Державі нічим компенсувати проїзд пільговиків. Тому ці витрати хочуть покласти на звичайних пасажирів, які не мають пільг на проїзд.

Вартість проїзду у міському транспорті зросте: українців змусять заплатити за пільговиків - today.ua

Це - єдиний спосіб уникнути колапсу в системі громадського транспорту, каже експерт Асоціації міст України Назар Миколюк. Держава переклала функції з компенсації проїзду пільговиків на місцеву владу. А місцевій владі і так не вистачає грошей на першочергові витрати, каже експерт.

"Громади замість того, щоб вкладати ці кошти в освіту, в охорону здоров'я, в соцзахист, повинні перенаправити їх на компенсацію за пільгове перевезення в електротранспорті або іншому автотранспорті", - говорить експерт.

Вартість проїзду у міському транспорті зросте: українців змусять заплатити за пільговиків За його словами, в 2021 році на компенсацію пільгового проїзду знадобиться близько 6 мільярдів гривень. Адже на сьогодні в Україні налічується близько 2,5 мільйона пільговиків. Цих грошей у міст немає. А якщо і є, то в міських бюджетах вистачає чимало дірок, які потрібно терміново латати. Тому єдиний вихід - це підвищення вартості проїзду у громадському транспорті.

Популярні зараз

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Українцям повідомили про скорочення відключень світла: коли очікувати на покращення ситуації

Українців попередили про різке подорожчання квартир до кінця року

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Фактично на сьогодні єдиний адекватний варіант, якщо держава, звичайно, не поверне компенсацію за пільгові перевезення - це підняття тарифів на проїзд", - переконаний Миколюк.

До речі, днями підприємства "Київпастранс" і "Київський метрополітен" виступили зі спільним зверненням до міської влади, в якому вони вимагають або дотувати муніципальний транспорт з міського бюджету, або підвищити ціни на проїзд. За їхніми підрахунками тариф на проїзд має бути не нижче 20 гривень.