Вартість оренди житла в Україні б'є рекорди: ціни у Києві підскочили вище середньої зарплати

Оренда житла в Україні дорожчає небаченими темпами. Зокрема, що стосується вартості оренди житла в столиці, то тут вона вже в основному набагато перевищила середню зарплату по Україні. А на другому тижні липня ціна оренди в усіх сегментах житла побила річний рекорд.

Вартість оренди житла в Україні б'є рекорди: ціни у Києві підскочили вище середньої зарплати - today.ua

Дані за цінами представив "Центр економічних стратегій". За даними результатів досліджень, в Києві за другий тиждень липня зафіксовано таке зростання вартості оренди житла: однокімнатні квартири - на 6,6%; двокімнатні - на 4%; трикімнатні - на 6%.

При цьому, в абсолютних цифрах вартість оренди столичного житла або вже впритул наблизилася до величини середньої зарплати по Україні, або істотно її перевищує. Так, середня зарплата за травень по Україні склала 13,5 тисячі гривень. При цьому середні ціни за оренду житла у другому тижні липня були такі:

  • однокімнатна квартира - 11,8 тисячі гривень;
  • двокімнатна квартира - 19,9 тисячі гривень;
  • трикімнатні апартаменти - 37,2 тисячі гривень.

Вартість оренди житла в Україні б'є рекорди: ціни у Києві підскочили вище середньої зарплати Нагадаємо, що це середні ціни, тобто чимало житла здається і дорожче цієї ціни.

При цьому експерти ринку житла відзначають, що порівняння з минулим роком не зовсім коректне, тому що 2020 рік був кризовим через локдауни і зниження економічних показників у всіх сферах діяльності.

Проте в будь-якому випадку, вартість житла, а також оренди житла - один із найбільш чутливих індикаторів загального стану економіки в країні. І, якщо економіка відроджується, то ростуть і зарплати. А це означає, що люди готові платити великі гроші при купівлі нерухомості, а також за оренду житла.

Нагадаємо, у цьому році ціновий рекорд за орендою житла побила квартира в Києві на Печерську. У січні господарям вдалося її здати за 62 400 гривень в місяць.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel