Вартість оренди житла в Києві стрімко зростає, а квартир здають дедалі менше

Оренда житла в Києві стає усе дорожче. Так, з січня по серпень вона виросла в ціні у середньому на 7%. А порівняно з літом минулого року орендовані квартири подорожчали на чверть. При цьому кількість пропозицій на ринку оренди житла різко скоротилася.

Вартість оренди житла в Києві стрімко зростає, а квартир здають дедалі менше - today.ua

Фахівці агентства ЛУН, що займається нерухомістю, констатують стабільне зростання цін на оренду житла у столиці. Так, за півроку, з січня 2021, вартість оренди житла в Києві зросла на 6-8%. Особливо різко підскочила вона в діапазоні низьких і середніх цін.

Так, вартість оренди однокімнатної квартири зросла на 12,5% (до 13 500 гривень). За двокімнатну тепер просять в середньому на 10% більше (до 22 000 гривень), за трикімнатну - на 13,7% (до 40700 гривень).

При цьому пропозиція на ринку оренди житла за рік різко скоротилася. Для порівняння: влітку 2020 року в Києві здавали в оренду 11-13 тисяч квартир. А влітку нинішнього року їхня кількість скоротилася до 8 тисяч.

Таке скорочення пропозиції пов'язане з тим, що в період локдауну чисельність орендарів зменшилася. І в зв'язку з цим власники житла перевели свої квартири з ринку оренди на ринок продажу нерухомості, розповів директор консалтингової компанії City Development Solutions Роман Герасимчук. Вартість оренди житла в Києві стрімко зростає, а квартир здають дедалі менше У той же час, після локдаунів у нинішньому році ділова активність в столиці почала стрімко відновлюватися. До Києва масово повертаються іногородні фахівці, і все це підвищує попит на орендоване житло.

Таким чином, через ці дві причини вартість оренди житла за рік зросла у середньому на чверть.

Є ще й третя причина, через яку різко виріс попит на орендовані квартири, і росте ціна на них. Вона сезонна і пов'язана з початком навчального року. До Києва масово з'їжджаються студенти, і це теж підвищує попит на житло.

Ціни на оренду столичної нерухомості

Мінімальна ціна оренди київської квартири становить 5500 гривень. За таку вартість можна примудритися зняти однокімнатне житло старої забудови далеко від метро та інших транспортних артерій. Однак в основному діапазон цін на оренду житла в Києві коливається від 8 до 18 тисяч гривень.

Переважно ціни на оренду житла такі:

Від 7000 до 7500 гривень на місяць. За такі гроші можна зняти 1-кімнатну квартиру зі свіжим ремонтом в спальному районі в будинку старої забудови. Однак якщо така ж квартира розташована поблизу метро, то її вартість вже становитиме 11 000 - 12 000 гривень.

Від 7500 до 9000 гривень. За таку суму вже можна зняти 2-кімнатну квартиру - також у старому житловому фонді. Поруч із метро таке житло вже коштує близько 13 тисяч.

Близько 9000 гривень просять за 1-кімнатну квартиру в будинку нового планування у спальному районі. В радіусі 10-15 хвилин від метро така сама квартира вже буде обходитися в 13 тисяч.

За 12000 гривень можна зняти 2-кімнатну квартиру в новому будинку спального району. Однак поряд із метро її ціна виросте до 15 тисяч.

У центрі Києва всі ці ціни з легкістю подвоюються

У центральних районах оренда однокімнатної квартири обійдеться у 16-20 тисяч гривень. А двокімнатна квартира буде коштувати від 20 тисяч і вище.

Нагадаємо, ціни на житло в Україні будуть зростати. Це відбувається через збільшення витрат на будівництво. Крім того, вартість житла також може зрости через збільшення податків.

ДЖЕРЕЛО24tv.ua