Стали відомі зарплати, отримані українськими міністрами в минулому році. Всі члени Кабміну вже подали декларації за минулий рік в електронний реєстр. Тому можна оцінити, які суми вони офіційно отримали за минулий рік: у кого найвища зарплата, і чию працю батьківщина недооцінила.
Наочну інфографіку зарплат українських топ-чиновників склав ресурс slovoidilo. Відразу зауважимо, за одиницю виміру річних зарплат міністрів був узятий мільйон гривень. Правда, один міністр не дотягнув до мільйона, у нього вийшла дробна величина.
За іронією долі найбіднішим міністром за підсумками минулого року виявився глава Мінфіну Сергій Марченко. Його сумарний річний дохід склав лише 600 тисяч гривень. При цьому в порівнянні з 2019 роком Марченко заробив удвічі більше. В 2019 у нього було загалом 300 тисяч. Всі інші міністри отримали за рік більше мільйона.
У трійці найменше оплачуваних міністрів також віце-прем'єр міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина та міністр соціальної політики Марина Лазебна. Обидві чиновниці отримали за минулий рік по 1,6 мільйона.
На другій позиції у цьому рейтингу, з великим відривом, йде віце-прем'єр-міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков. Його сумарний річний заробіток склав 52 мільйони. Цікаво, що Резніков за рік втратив у зарплаті понад 10 мільйонів. На третій позиції - із річним заробітком в 48 мільйонів - міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігор Петрашко.
При цьому кабмінівський старожил Арсен Аваков посів лише дев'яту позицію з річним доходом в розмірі 13,5 мільйона гривень. А прем'єр-міністр Денис Шмигаль, якому за логікою слід бути вгорі, взагалі розташувався на скромній тринадцятій позиції. Його сумарний річний заробіток склав 4,8 мільйона гривень.
Нагадаємо, Юрій Вітренко в минулому році за роботу в компанії "Нафтогаз" отримав премію в розмірі майже 300 мільйонів гривень. Це в півтора-два рази більше, ніж річний бюджет невеликого райцентру.