Компанія Нафтогаз завершила 2020 рік із 12-мільярдним збитком. Однак, незважаючи на розпачливий фінансовий стан компанії, члени Наглядової ради Нафтогазу ні в чому потреби не відчували. Рік від року вони отримували зарплати, які набагато вищі, ніж платять членам наглядових рад в аналогічних зарубіжних компаніях.

Оглядач фінансового ринку Володимир Дольник порівняв заробітки членів Наглядової ради в Нафтогазі з аналогічними позиціями в інших компаніях.
"Відповідно, з такими сумами винагороди важко змагатися навіть грандам нафтогазового бізнесу, як OMV або Equinor. Навіть більше, наприклад у 2018 році, члени НР Нафтогазу заробили більше правління PGNiG, що є безпрецедентною практикою", - пише Дольник.
Популярні зараз
В Україні повернули обов'язкову перевірку лічильників на комунальні послуги НБУ доручив ПриватБанку, Ощадбанку та іншим ретельно перевірити своїх клієнтів Українців попередили про ще одне підвищення тарифу на електроенергію “Робота схожа на пекло“: українські біженки зізналися, скільки заробляють на полуниці у Польщі
Він також зазначає, що такі високі зарплати, звичайно, роблять людей, що займають посади в наглядовій раді, уразливими і схильними до простих людських слабкостей. Вони можуть заплющувати очі на якісь корупційні діяння менеджменту компанії.
Він також порівняв зарплату глави Наглядової ради Нафтогазу Клер Спотісвуд з тим, що їй же платять в інших компаніях. Це також свідчить, що в Нафтогазі для своїх "наглядачів" грошей не шкодують.
Причому, в таблицях немає поіменних виплат голові правління та іншим членам Наглядової ради. З 2015 року в Нафтогазі цю інформацію зробили закритою. До оприлюднення представляють лише загальні суми.
Володимир Дольник також вважає, що рішення про такі великі зарплати членам правління не повинні прийматися кулуарно, а мають обговорюватись. Адже компанія державна, а отже, держава має контролювати цей процес.
Нагадаємо, звільнений глава Нафтогазу Андрій Коболєв каже, що Мінфін запідозрив його в приховуванні 2 мільярдів доларів, які компанія заробила і мала намір витратити на сплату додаткових податків, а також на закупівлю газу для наступного опалювального сезону.