Стали відомі зарплати членів Наглядової ради збиткового Нафтогазу

Компанія Нафтогаз завершила 2020 рік із 12-мільярдним збитком. Однак, незважаючи на розпачливий фінансовий стан компанії, члени Наглядової ради Нафтогазу ні в чому потреби не відчували. Рік від року вони отримували зарплати, які набагато вищі, ніж платять членам наглядових рад в аналогічних зарубіжних компаніях.

Стали відомі зарплати членів Наглядової ради збиткового Нафтогазу - today.ua

Оглядач фінансового ринку Володимир Дольник порівняв заробітки членів Наглядової ради в Нафтогазі з аналогічними позиціями в інших компаніях.

Стали відомі зарплати членів Наглядової ради збиткового Нафтогазу

"Відповідно, з такими сумами винагороди важко змагатися навіть грандам нафтогазового бізнесу, як OMV або Equinor. Навіть більше, наприклад у 2018 році, члени НР Нафтогазу заробили більше правління PGNiG, що є безпрецедентною практикою", - пише Дольник.

Стали відомі зарплати членів Наглядової ради збиткового Нафтогазу Він також зазначає, що такі високі зарплати, звичайно, роблять людей, що займають посади в наглядовій раді, уразливими і схильними до простих людських слабкостей. Вони можуть заплющувати очі на якісь корупційні діяння менеджменту компанії.

Він також порівняв зарплату глави Наглядової ради Нафтогазу Клер Спотісвуд з тим, що їй же платять в інших компаніях. Це також свідчить, що в Нафтогазі для своїх "наглядачів" грошей не шкодують.

Стали відомі зарплати членів Наглядової ради збиткового Нафтогазу Причому, в таблицях немає поіменних виплат голові правління та іншим членам Наглядової ради. З 2015 року в Нафтогазі цю інформацію зробили закритою. До оприлюднення представляють лише загальні суми.

Володимир Дольник також вважає, що рішення про такі великі зарплати членам правління не повинні прийматися кулуарно, а мають обговорюватись. Адже компанія державна, а отже, держава має контролювати цей процес.

Нагадаємо, звільнений глава Нафтогазу Андрій Коболєв каже, що Мінфін запідозрив його в приховуванні 2 мільярдів доларів, які компанія заробила і мала намір витратити на сплату додаткових податків, а також на закупівлю газу для наступного опалювального сезону.

ДЖЕРЕЛОhvylya