Стали відомі реальні масштаби безробіття в Україні

Безробіття в Україні, що в кілька разів зросло на початку війни, залишається чи не головним гальмом відновлення країни. У середині червня не працювали більше третини українців, які мали роботу до початку військових дій.

Стали відомі реальні масштаби безробіття в Україні - today.ua

Про масштаби безробіття в країні розповів ресурс sud.ua, посилаючись на дані Finance.ua.

З початком війни в Україні багато громадян втратили роботу. При цьому в травні-червні ринок праці на території, де ведуться бойові дії, потроху став відновлюватися. Однак до колишніх, довоєнних показників йому ще дуже далеко.

Стали відомі реальні масштаби безробіття в Україні

За даними на середину червня, в Україні мали роботу лише 65% громадян, які працювали до війни. Тобто 35% або більше третини українців, які працювали до війни, втратили свої робочі місця і поки що не можуть знайти собі нову роботу.

"Сьогодні 38% тих, хто працював до війни, повернулися на свої робочі місця у звичайному режимі, 18% — працюють дистанційно, 7% — знайшли нове місце роботи. Незважаючи на це, третина таких опитаних (35%) досі не працюють", - йдеться у дослідженні.

При цьому понад половину українців зізналися, що їм доводиться обмежувати себе у витратах. Вони вважають нормальними обмеження у покупках та розвагах у воєнний час. Проте більше третини наших громадян (36%) переконані, що війна – не привід відмовляти собі у життєвих радощах. Вони не мають наміру відмовлятись від колишніх задоволень і благ.

Нагадаємо стало відомо, наскільки знизилися реальні зарплати в Україні за час війни. Навіть у тих, хто не втратив свого робочого місця і продовжує працювати, зарплати знизилися на 25-50%.

ДЖЕРЕЛОsud.ua